29 marca 2021

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia: Niedziela Palmowa przebiegała w reżimie sanitarnym

(Wojciech Andrusiewicz, fot. youtube.com/tvp.info)

W ocenie Ministerstwa Zdrowia, Niedziela Palmowa w katolickich świątyniach „w większości kraju przebiegała w reżimie sanitarnym”. Taka ocena pozwala mieć nadzieję, że rząd nie zdecyduje się na dalsze ograniczenia w kościołach.

 

Jak ocenił Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Niedziela Palmowa przebiegała w reżimie sanitarnym, a w większości kraju obostrzenia zostały utrzymane. Jak mówił, zdarzały się wyjątki, ale „w większości kraju widać było, że reżim sanitarny został utrzymany”.

 

Taka ocena powinna zakończyć „śledztwo” niektórych mediów pragnących całkowitego zamknięcia kościołów. Pamiętajmy, że Niedziela Palmowa miała być testem odpowiedzialności, a decydenci zagrozili dalszymi ograniczeniami w kościołach w przypadku nie dostosowania się do narzuconych przez rząd norm sanitarnych.

 

Ministerstwo komentując nieliczne odstępstwa „wytropione” przez „usłużne media” zauważył, że się one zdarzały, podobnie jak mają one miejsce w innych sferach naszego życia. – W dyskontach, innych miejscach zdarzają się ludzie nieodpowiedzialni, jednak w większości kraju widać było, że reżim sanitarny został utrzymany, za co należą się gorące podziękowania – dodał.

 

Andrusiewicz podziękował episkopatowi i Kościołowi za organizację nabożeństw w Niedzielę Palmową z zachowaniem zasad sanitarnych i zaapelował o spędzenie Świąt Wielkanocnych w jak najmniejszym gronie osób.

 

Źródło: portalsamorzadowy.pl

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(9)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie