6 kwietnia 2021

Rzecznik rządu: wakacje „w jakiejś formie” pod warunkiem poprawy sytuacji i masowych szczepień

(Fot. Grzegorz Krzyzewski / FotoNews / Forum )

Dzięki dużej mobilizacji całej służby zdrowia w zakresie programu szczepień, oraz jeżeli będziemy przestrzegać wszystkich obostrzeń, wakacje w jakiejś formie będą mogły być możliwe, ale tylko pod takimi dwoma warunkami, czyli polepszeniem się sytuacji epidemicznej i szerokiego korzystania z programu szczepień – powiedział we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.

 

 

Rzecznik zapowiedział, że w środę lub w czwartek nastąpi ogłoszenie decyzji w sprawie dalszego ciągu społecznych restrykcji sanitarnych. Mają one zapaść po jutrzejszym, przedpołudniowym spotkaniu sztabu kryzysowego i rady medycznej przy premierze.

 

Piotr Müller wypowiedział się także na temat perspektyw reżimu narzucanego przez władze. Wpisując się w ton cokolwiek zamordystycznej retoryki ekspertów rady medycznej dał Polakom nadzieję, że być może rząd zezwoli im na „jakąś” formę letniego wypoczynku.

 

Liczymy na to, że dzięki temu, że bardzo dynamicznie rozpędza się program szczepień oraz że okres maja, czerwca w zeszłym roku pokazał, że ta liczba zakażeń spadała, doprowadzi do tego, że w okresie letnim będą szanse na to, aby w jakimś zakresie wakacje mogły być zrealizowane – oznajmił rzecznik. Jak się wyraził, nie wiadomo, czy będą to wakacje „takie jak dwa lata temu”.

 

Natomiast faktycznie dzięki dużej mobilizacji całej służby zdrowia w zakresie programu szczepień, oraz jeżeli będziemy przestrzegać wszystkich obostrzeń, wakacje w jakiejś formie będą mogły być możliwe, ale tylko pod takimi dwoma warunkami, czyli polepszeniem się sytuacji epidemicznej i szerokiego korzystania z programu szczepień – powiedział Müller.

 

 

Źródło: interia.pl

RoM

 

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(49)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy