Papież Franciszek podjął decyzję o zawieszeniu kamizelki ratunkowej na krzyżu znajdującym się w jednym z rzymskich kościołów. Ojciec Święty podkreśla, że to ze względu na szacunek i wartość życia każdego człowieka, także imigranta.
Ojciec Święty spotkał się z grupą imigrantów z wyspy Lesbos, którzy dopłynęli do Europy z różnych zakątków Afryki i Bliskiego Wschodu. Było to możliwe dzięki tzw. korytarzom humanitarnym. Papież rozpoczął spotkanie od zaprezentowania kamizelki ratunkowej, którą otrzymał od grupy ratowników. Kamizelka miała w przeszłości należeć do imigranta, która utonął w Morzu Śródziemnym. Papież podjął decyzję o umieszczeniu jej na krzyżu znajdującym się w jednym z rzymskich kościołów.
Wesprzyj nas już teraz!
„Zdecydowałem o umieszczeniu kamizelki ratunkowej na krzyżu, aby przypominała wszystkim o nienaruszalnym obowiązku ocalenia każdego ludzkiego życia, ponieważ życie każdej osoby jest cenne w oczach Boga. Pan zapyta nas o to w dniu sądu” – czytamy na oficjalnym twitterowym profilu @Pontifex, gdzie publikowane są wypowiedzi papieża Franciszka.
„To niesprawiedliwość zmusza wielu migrantów do opuszczenia swojej ziemi. Ona każe im przemierzać pustynię. Ona sprawia, że doznają przemocy w zamkniętych obozach. Ona powoduje ich odrzucenie i śmierć w morzu” – powiedział.
Gest papieża został negatywnie przyjęty m.in. przez ks. Tadeusza Isakowicz-Zaleskiego, który jest zdania, że nie można zastępować wizerunku Pana Jezusa jakimkolwiek innym przedmiotem. „Na znaku Krzyża Świętego może być umieszczony tylko wizerunek Jezusa Chrystusa. Zastąpienie tego wizerunku jakimkolwiek przedmiotem godzi w prawdy wiary. Czyżby więc papież Franciszek przekładał „poprawność polityczną” ponad Ewangelię? Krwi Chrystusa, przelana na Krzyżu, wybaw nas!” – napisał na Twitterze ks. Isakowicz-Zaleski.
Zdecydowałem o umieszczeniu kamizelki ratunkowej na krzyżu, aby przypominała wszystkim o nienaruszalnym obowiązku ocalenia każdego ludzkiego życia, ponieważ życie każdej osoby jest cenne w oczach Boga. Pan zapyta nas o to w dniu sądu. https://t.co/PLJ0uF5ea7 pic.twitter.com/PX2TejKTE9
— Papież Franciszek (@Pontifex_pl) December 19, 2019
Źródło: Twitter, vaticannews.va
WMa