12 grudnia 2013

Sąd Najwyższy Australii: nie ma zgody na homomałżeństwa

(fot. figa_exopixel/fotolia.com / JK)

Australijski Sąd Najwyższy stwierdził, że zawieranie „małżeństw” przez homoseksualistów jest niezgodne z prawem. Tym samym anulowane będą związki jednopłciowe zawarte w ostatnich dniach.

 

W miniony weekend w Australii pary jednopłciowe zawarły 27 ślubów. Opinia Sądu Najwyższego oznacza, że zostaną one anulowane.

 

Sprawa dotyczy Australijskiego Terytorium Stołecznego. Tamtejszy parlament zezwolił homoseksualistom na zawieranie „małżeństw”. Z całej Australii przyjeżdżały tam związki jednopłciowe by legalizować związki.

 

Władze państwa kwestionowały wprowadzanie takiego przepisu, ponieważ jest on niezgodny z prawem federalnym z 2004 roku, który określa, że małżeństwo to związek między kobietą a mężczyzną.

 

W ubiegłym roku obie izby australijskiego parlamentu odrzuciły propozycję przepisów dotyczących zawierania związków małżeńskich przez osoby tej samej płci.

 

 

Źródło: wpolityce.pl

ged

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie