16 grudnia 2013

Sąd Najwyższy musi chronić przed homodyktaturą!

(fot. 350z33, lic. Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0, via wikimedia commons)

„Los Angeles Times” w ubiegły czwartek zdecydowanie opowiedział się po stronie pracodawców, którzy nie zamierzają respektować specjalnych przywilejów przyznanych homoseksualistom przez demokratów. Redaktorzy gazety podkreślają, iż homoseksualiści nie mają prawa narzucać swoich poglądów innym.


„Los Angeles Times” pyta, czy dyskryminacja sodomitów może być legalna? Czy pracodawcy mają prawo odmawiać świadczenia pewnych usług osobom homoseksualnym, powołując się przy tym na klauzulę sumienia? Gazeta twierdzi, że w zdecydowanej większości przypadków właściciele restauracji, hoteli nie powinni odmawiać świadczenia usług lesbijkom i pederastom.

Wesprzyj nas już teraz!

Jednak w sytuacji zawodów – jak się wyrażono – ekspresyjnych, związanych z pracą kreatywną, nie powinno się zmuszać osoby świadczące takie usługi do realizowania „praw” sodomitów. Autorzy przywołali sprawę fotograf Elaine Huguenin, która zwróciła się do Sądu Najwyższego USA z wnioskiem o unieważnienie werdyktu sędziego z Nowego Meksyku dotyczącego zdjęć „weselnych” lesbijek. Huguenin odmówiła wykonania usługi, za co spotkały ją przykre konsekwencje. Gazeta przywołała także orzeczenie sędziego z Kolorado, który rozpatrywał sprawę piekarza niechcącego dostarczyć parze homoseksualistów tortu weselnego. Przewodniczący składu sędziowskiego stwierdził, iż pierwsza poprawka chroni nie tylko prawo do wyrażania własnych poglądów, ale także wolność obywatela do nieprzyjmowania poglądów siłą narzucanych przez innych.

W swojej petycji do Sądu Najwyższego Huguenin ostrzegła, iż utrzymanie orzeczenia w jej sprawie stanowić będzie zagrożenie także dla innych osób, w tym dla publicystów, pracowników marketingowych, projektantów stron internetowych itd.  Huguenin podkeślała, iż pracując jako fotograf ona także uczestniczy w przekazywaniu pewnych komunikatów (poprzez wybór zdjęć, ich montaż, rodzaj tworzonych albumów, książek itp.), które wpływają na emocje innych osób. Stąd nie powinno się jej zmuszać do przekazywania poglądów sprzecznych z jej przekonaniami.

Redaktorzy „Los Angeles Times” podkreślili, iż to Sąd Najwyższy powinien stać na straży konstytucyjnych praw Amerykanów. Ochrona praw sumienia należy do kwestii podstawowych.

Źródło: LAT, AS.

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Bez Państwa pomocy nie uratujemy Polski przed planami antykatolickiego rządu! Wesprzyj nas w tej walce!

mamy: 301 755 zł cel: 300 000 zł
101%
wybierz kwotę:
Wspieram