Projekt „Stop LGBT” fundacji „Życie i Rodzina”, przeszedł kolejny etap drogi legislacyjnej. Opinię o projekcie ułatwiającym m.in. zgłaszanie przypadków nadużyć podczas tzw. marszy równości przedstawiła Pierwsza Prezes SN Małgorzata Manowska, orzekając, że Sąd Najwyższy nie zgłasza uwag.
„Sąd Najwyższy działając na podstawie art. 1 pkt 4 ustawy z dnia 8 rudnia 2017 r. o Sądzie Najwyższym (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 154 ze zm. ) nie zgłasza uwag do obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy z dnia 24 lipca 2015 r. – Prawo o zgromadzeniach oraz niektórych innych ustaw” – czytamy w orzeczeniu SN.
Według sądu, „projektowany akt prawny nie jest aktem normatywnym, na podstawie którego orzekają i funkcjonują sądy powszechne”. Ponadto, projekt ustawy „nie ma on wpływu na sprawy należące do właściwości SN”.
Wesprzyj nas już teraz!
To już kolejny sukces sygnowanego przez 140 tys. ludzi projektu Fundacji Życie i Rodzina. W zeszłym tygodniu „Stop LGBT” otrzymał numer druku sejmowego 1607 i został przekazany do I czytania na sali plenarnej Sejmu.
Oznacza to, że posłowie muszą się nim zająć w najbliższym czasie. Co więcej, dołączona do projektu opinia Biura Analiz Sejmowych potwierdza, że realizacja ustawy leży wyłącznie w rękach polskiego rządu, bo proponowane zmiany nie są objęte wiążącymi dla Polski regulacjami Unii Europejskiej. Dlatego, jak podkreśla Fundacja posłowie mogą zająć się propozycją „bez konieczności oglądania się na Komisję Europejską czy TSUE”.
„Inicjatywa „StopLGBT” to przede wszystkim wielki obywatelski głos zawierający się w czterech hasłach: STOP homopropagandzie, STOP profanacjom, STOP homomałżeństwom i homoadopcjom” – czytamy na stronie inicjatywy. Projekt powstał na podstawie obywatelskiego monitoringu tzw. „parad równości”, przeprowadzonego w 2019 roku przez wolontariuszy Fundacji Życie i Rodzina. Jego wyniki, autorzy określają jako „zatrważające”.
Źródło: noizz.pl / zycieirodzina.pl
PR