22 listopada 2021

Segregacja sanitarna „na koszt” wszystkich klubów? Marszałek Sejmu chce się dogadać

(Kancelaria Sejmu / Rafał Zambrzycki, CC BY 2.0 , via Wikimedia Commons)

Elżbieta Witek, marszałek Sejmu, chce spotkać się z politykami wszystkich klubów i ustalić czy uda się w takim gronie wypracować porozumienie w sprawie sposobu walki z kolejną falą koronawirusa. Chodzi głównie o projekt dający pracownikom wgląd w informacje o zaszczepieniu pracowników przeciw Covid-19.

Spotkanie zostało zaplanowane na środę w południe. W ocenie marszałek Witek, na rząd w ostatnim czasie spadła nieuzasadniona krytyka za działania związane z walką z koronawirusem. Tymczasem szczyt zakażeń przed nami. Jednym z narzędzi walki miała być ustawa dająca pracodawcom wgląd w szczepienia pracowników.

Ten projekt – rządowy – został „zdjęty” z obrad Sejmu, a chęć jego ponownego zgłoszenia wyraziła grupa posłów PiS (projekt formalnie jeszcze nie wpłynął). Ta inicjatywa miałaby teraz być ponad wszelkimi politycznymi podziałami. Tyle, że na dokumencie już teraz wiele środowisk nie pozostawia suchej nitki, jako uderzający w konstytucyjne prawa i wolności Polaków.

Wesprzyj nas już teraz!

Marszałek Witek chce jednak przekonać się, czy „jest dobra wola, czy są inne pomysły”. Na zewnątrz ów ruch wygląda jak próba rozłożenia odpowiedzialności za kontrowersyjne przepisy na wszystkie środowiska polityczne.

 

Źródło: onet.pl

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(36)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy