Sejmik Województwa Lubelskiego przyjął stanowisko, w którym sprzeciwia się „homopropagandzie” i wprowadzaniu ideologii LGBT do samorządu. W treści dokumentu podkreślono, że promocja LGBT narusza podstawowe prawa i wolności i ingeruje w autonomię wspólnot religijnych.
Samorządowcy z woj. lubelskiego zdecydowali się wyrazić jasny i zdecydowany sprzeciw wobec promocji ideologii LGBT w jednostkach samorządowych. Podczas głosowania wojewódzcy radni poparli stanowisko przygotowane przez prof. Mieczysława Rybę z klubu PiS. Radni są zdania, że promocja ideologii LGBT narusza podstawowe prawa i wolności, a także kwestionuje wartości chronione przez polską Konstytucję.
Wesprzyj nas już teraz!
„Podejmowane w ostatnim okresie działania przez przedstawicieli krajowej i samorządowej sceny politycznej, ukierunkowane są na wywoływanie fundamentalnych zmian w życiu społecznym. Działania te zorientowane są na anihilację ukształtowanych przez Kościół katolicki wartości takich jak m.in. dążenie do poszukiwania prawdy, troska o rozwój moralny młodego pokolenia, troska o instytucję rodziny oraz szkołę opartą na zasadach chrześcijańskich” – czytamy w treści stanowiska.
Radni Sejmiku Wojewódzkiego zadeklarowali również, że w swojej pracy samorządowej będą stawali w obronie szkoły i rodziny, dążąc do ochrony przez „rozprzestrzeniającą się ideologią sprzeczną z chrześcijańskimi wartościami”. W treści oświadczenia można również znaleźć deklarację o sprzeciwie wobec wprowadzania do polskiego systemu oświaty zajęć z tzw. edukacji seksualnej, realizowanych w oparciu o standardy Światowej Organizacji Zdrowia WHO.
W deklaracji popartej przez Sejmik Województwa Lubelskiego zwrócono również uwagę na kwestię wywierania administracyjnej presji na rzecz stosowania tzw. poprawności politycznej. Zjawisko to określono mianem „homopropagandy”.
„Deklarujemy, że Sejmik Województwa Lubelskiego w realizacji swoich publicznych zadań będzie wierny tradycji narodowej i państwowej, mając w pamięci tysiącletnią tradycję chrześcijaństwa w Polsce oraz wielowiekowe przywiązanie Polaków do wolności” – napisali radni w oświadczeniu.
Stanowisko w sprawie wprowadzania ideologii LGBT do wspólnot samorządowych zostało poparte przez 24 radnych. Trzech samorządowców nie zgodziło się z treścią oświadczenia, natomiast 4 kolejnych nie wzięło udziału w głosowaniu.
Źródło: wpolityce.pl
WMa