18 listopada 2020

Sejmowa większość zagrożona. Klub PiS reaguje i odwiesza zawieszonych z powodu „Piątki dla zwierząt”

(Fotograf:Andrzej Hulimka/Archiwum:Forum)

Prawo i Sprawiedliwość przywróciło prawa członków partii 13 z 15 posłów zawieszonych za opór wobec „Piątki dla zwierząt”. Nie wiadomo jednak, czy decyzja zdoła uchronić kruchą sejmową większość Zjednoczonej Prawicy i czy nie czeka nas epoka rządów mniejszościowych.

 

Na liście odwieszonych nie znaleźli się Jan Krzysztof Ardanowski oraz Lech Kołakowski. Były wiceminister rolnictwa ostro krytykował PiS za propozycję lewackiej ustawy godzącej w interesy rolników oraz samej partii, zaś Kołakowski kilka dni temu zadeklarował odejście z ugrupowania.

 

Sejmowa większość Zjednoczonej Prawicy jest oczywiście na tyle „duża”, że utrata dwóch posłów nie zaburzy parlamentarnej arytmetyki. Problem w tym, że odejście już 5 lub 6 parlamentarzystów stanowić będzie nie mały problem dla liderów obozu rządzącego.

 

Tymczasem grupa polityków upokorzonych wrześniowym zawieszeniem, a zarazem niewykluczających odejścia z Prawa i Sprawiedliwości wykracza poza dwóch, którym nie przywrócono praw członków partii. Mówił o tym chociażby Lech Kołakowski ogłaszając odejście i zapowiadając utworzenie koła. Jego zdaniem chodzi o kilku posłów, a decyzje zostały już podjęte.

 

 

Źródło: radiomaryja.pl / rmf24.pl

MWł

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie