24 lutego 2020

Serial Disneya oprotestowany za szerzenie okultyzmu

(Fot. You Tube )

„The Owl House” – animowany serial wytwórni Walta Disneya, polecany dzieciom w wieku 7 lat i starszym, jest „komedią grozy”, promującą czary, demony i okultyzm. Serial potępiły amerykańskie organizacje prorodzinne.

 

„Powiedz Disneyowi: przestań promować czarną magię wśród dzieci” – wzywa wiceprezes TFP, John Horvat w liście na temat serialu. Organizacja domaga się wycofania serii.

 

Z kolei One Million Moms („Milion Mam”), oddział Amerykańskiego Stowarzyszenia Rodziny, wydał „Ostrzeżenie dla rodziców” wskazując, że serial „wprowadza dzieci w świat demonów, czarownic i czarów, zalewając ich młode umysły świeckim światopoglądem, odzwierciedlającym obecną kulturę”.

 

The Owl House koncentruje się na dziewczynie, która odkrywa świat demonów, gdzie uczy się demonologii i czarów z wiedźmą – damą sową, aby móc zostać czarownicą!” – komentuje Horvat.

 

Wytwórnia Disneya wskazuje, że „serial śledzi pewną siebie nastolatkę Luz, która odkrywa drzwi do innej krainy, gdzie ludzie nie są mile widziani i musi się przebrać, aby znaleźć się w szkole czarownic”.

 

Luz odkrywa drzwi do świata demonów na Boiling Isles, wbrew zaleceniom matki, by udać się do Reality Check Camp. Na początku nastolatka przenosi się do krainy okultystycznej, łamiąc czwarte przykazanie. Pod koniec pierwszego odcinka Luz okłamuje matkę, nie mówiąc jej, gdzie tak naprawdę się znajduje.

 

Będąc na Boiling Isles, witającej przybyłych czaszką z rogami, Luz zakochuje się w okultystycznym świecie i postanawia zostać czarownicą, rzucać zaklęcia, latać na magicznych kijach i komunikować się z demonami.

 

Dziewczyna mieszka w Domu Sowy z „królem demonów” o imieniu „Król”. Uczy się także pod kierunkiem Edeline (Edy), by móc zostać czarownicą. To potężna wiedźma, która została przeklęta i która musi codziennie pić eliksir.

 

Na Boiling Isles znajduje się szkoła okultystyczna o nazwie Hexside Academy. Heks z definicji jest magicznym zaklęciem. Niektóre postacie w Hexside Academy to Amity Blight, który jest ekspertem od obrzydliwości, i Willow, który uprawia magię.

 

Pierwszy odcinek „The Owl House” zatytułowany jest: „Kłamiąca czarownica i strażnik”, drugi – „Czarownice przed czarodziejami”, itd.

 

Serial nawiązuje do „obrzydliwości”. CNSnews.com przypomina, że obrzydliwość w Biblii np. łączona jest z takimi grzechami jak praktykowanie sodomii. Portal sugeruje, że „najwyraźniej Disney chce, aby małe dzieci zainteresowały się tymi obrzydliwościami”.

 

Autorem serialu jest Dana Terrace, która „spędziła osiem lat w katolickiej szkole” – donosi „Newsweek”. Projekt graficzny, według Disneya, czerpie inspiracje od niektórych europejskich malarzy, zwłaszcza Hieronima Boscha, „najbardziej znanego z surrealistycznych wizualizacji piekła”.

 

„To świat demonów, dzięki którym możemy robić, co chcemy” – stwierdziła Terrace. Dodała, iż ​​„imiona demonów i czarownic są wprowadzone do filmu w celu zwiększenia głębi”. Komentowała, że „pokój scenarzystów jest pełen książek o czarach, czarownicach i zaklęciach, z których można czerpać inspirację”.

 

Serial wypełniony jest okultystycznymi symbolami i przedmiotami, w tym czaszkami, kapiącymi świecami, kłami, diabelskimi rogami, spiczastymi demonicznymi uszami, magicznymi różdżkami, miksturami, księgami zaklęć itp. Nawet bluza z kapturem Luz ma rogi.

 

Rozwój demonologii dla dzieci jest naprawdę szokujący – uważa John Horvat. – Już jest wystarczająco złe to, że istnieją książki dla dzieci i kluby szkolne, które promują satanizm. Teraz demon jest we własnym salonie, promując okultystyczne pomysły wśród wrażliwych dzieci i przełamując bariery grozy dla zła i przerażenia – tłumaczy.

 

„Pierwszy odcinek aż nadto wystarcza, aby większość rodzin chrześcijańskich zdała sobie sprawę, iż The Owl House, stworzony przez Danę Terrace nie jest serialem uroczym i zabawnym, ale raczej niezwykle niebezpiecznym” – czytamy w oświadczeniu One Million Moms.

 

„Program bagatelizuje kwestię piekła i niebezpieczeństw związanych z demonicznym królestwem” – wskazała organizacja. „Nawet zapowiedzi i reklamy zawierają takie treści, które utrudniają rodzinom oglądającym Disney Channel całkowite unikanie złych treści”.

 

 

Źródło: cnsnews.com

AS

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie