15 maja 2016

Panie redaktorze, w związku z zamieszczonym przez Pana na profilu Twitter.com w dniu 24 kwietnia 2016 r. wpisu oczerniającego mojego wujka, pułkownika Zygmunta Szendzielarza ps. Łupaszka, wzywam Pana do złożenia publicznych przeprosin w publicznych mediach w ciągu najbliższego tygodnia” – czytamy w apelu skierowanym do Tomasza Lisa. List siostrzenicy płk. Łupaszki jako pierwszy opublikował w sieci dziennikarz PCh24.pl Paweł Ozdoba.

Żądanie przeprosin ze strony rodziny płk. Zygmunta Szendzielarza jest związane ze skandalicznym wpisem Tomasza Lisa, który na swym profilu w jednym z portali społecznościowych szkalował dobre imię polskiego bohatera. Były dziennikarz TVP nazwał wówczas Łupaszkę „mordercą cywilów”. 

Halina Morawska, siostrzenica płk. Szendzielarza postanowiła wystosować specjalny list otwarty do redaktora naczelnego tygodnika „Newsweek”, w którym zwróciła uwagę, że Lis pisząc obelżywe opinie nt. Niezłomnego, nie tylko szarga dobre imię zmarłego w dniu jego pogrzebu, ale także „depcze dorobek Żołnierza Polskiego walczącego do końca o wolną i niepodległą Polskę.

Pułkownik Zygmunt Szendzielarz w przeciwieństwie do zdrajców budujących nowemu, rosyjskiemu okupantowi bramy powitalne, niezłomnie z nim walczył. Kłamliwa komunistyczna propaganda kazała mordercom w togach nazywać najdzielniejszych żołnierzy „zaplutymi karłami reakcji”. Po 65 latach mówi Pan nadal ich językiem, legitymizując w ten sposób ich zbrodnie.” – czytamy w liście skierowanym do Lisa, opublikowanym przez dziennikarza PCh24.pl.

List siostrzenicy majora Łupaszki do Tomasza Lisa w sprawie jego skandalicznego wpisu ma TT. Mocne! #Łupaszka pic.twitter.com/lDTXC60Bke

— Paweł Ozdoba (@PawelOzdoba) 15 maja 2016

Siostrzenica „Łupaszki” zwróciła także uwagę, że jej wuj został zastrzelony strzałem w tył głowy, a następnie zakopany w bezimiennym grobie, gdzie miał pozostać zapomniany na wieki. Mimo wszystko, dziś jest wzorem dla młodego pokolenia Polaków, w którego imieniu Morawska domaga się uszanowania jego pamięci.

Pełna treść listu dostępna na facebookowej stronie Stowarzyszenia Rodziny Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”: 

https://web.facebook.com/Stowarzyszenie-Rodziny-Zygmunta-Szendzielarza-%C5%81upaszki-1047547258590230/

POz

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie