19 kwietnia 2021

Poseł Lichocka dopięła swego? Program „Warto Rozmawiać” zdjęty z anteny TVP

(Fot. TVP3)

„Dziś przed wejściem do studia dowiedziałem się że ten odcinek Warto Rozmawiać zostanie nagrany i wyemitowany później. Kiedy? Nie wiem. Program z udziałem min. Przemysława Czarnka dotyczący konsekwencji zdalnego nauczania dla uczniów, nauczycieli, rodzin…”, poinformował w mediach społecznościowych gospodarz programu Jan Pospieszalski.

Nie wiadomo, co jest przyczyną takiej decyzji władz TVP. Można się jednak domyślać, że powodem jest poprzedni odcinek programu „Warto Rozmawiać” z 12 kwietnia 2021 roku, w którym podjęto temat wpływu koronawirusa na służbę zdrowia i gospodarkę. Gospodarz programu już na wstępie zauważył, że statystyki wskazują, że po roku życia z ograniczeniami oraz mimo rozpoczęcia szczepień nie widzimy rezultatów w walce z wirusem. Co więcej, ta walka ma swoją cenę – zapaść w leczeniu innych, groźnych chorób.

Faktem jest, że zauważa to coraz większa grupa lekarzy, którzy nie są dopuszczani do głosu w mediach głównego nurtu. Obrana przez rząd droga ma być jedynie słuszną, a wszelkie odstępstwa są piętnowane, również w środowisku lekarzy. Tymczasem są alternatywy – i o nich z ekspertami rozmawiał Jan Pospieszalski.

Wesprzyj nas już teraz!

Gospodarz „Warto rozmawiać” – wypełniając ideę swojego programu dał wypowiedzieć się też ekspertom od gospodarki, którzy dostrzegają dramaty przedsiębiorców. W programie udział wzięli: dr Zbigniew Hałat, epidemiolog i były wiceminister zdrowia, dr Zbigniew Martyka, ordynator oddziału zakaźnego w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej, prof. Ryszard Rutkowski, alergolog, prawnik Piotr Schramm oraz publicysta Tomasz Wróblewski z Warsaw Enterprise Institute.

Czy o sposobach radzenia sobie z covidową pandemią można otwarcie dyskutować? Czy stawianie tylko na powszechne szczepienia to jedyna bezpieczna strategia? – pytał Pospieszalski. I otrzymał odpowiedź – od poseł Joanny Lichockiej, która na Twitterze nie szczędziła słów krytyki wobec programu i zapowiedziała w tej sprawie interwencję. Można odnieść wrażenie, że w ocenie poseł, pluralizm winien być w czasie pandemii mocno reglamentowany – przynajmniej w publicznych mediach. Tylko czy tak winny wyglądać media z misją?

Głos ekspertów oraz treści, jakie zostały przekazane widzom były, mówiąc najdelikatniej, niezgodne z linią partii rządzącej i przekazem jej głównej tuby propagandowej, jaką jest Telewizja Polska. Głos w sprawie zabrała poseł PiS Joanna Lichocka, która napisała w mediach społecznościowych: „Dopiero dziś oglądam wczorajszy program Warto rozmawiać. Jan Pospieszalski jest zapewne przeciw lockdownowi, bo nie może zarabiać koncertami, ale w mediach publicznych podważać w środku pandemii potrzebę noszenia masek, występować przeciw ograniczeniom itp. – no to jest jednak skandal”.

I jak dodała, „Zwrócę się od @KurskiPL o wyjaśnienia, jak to możliwe, że w TVP nadawany jest program atakujący walkę z epidemią, podważający politykę rządu w tej sprawie, podważający noszenie maseczek itp. To kolejny raz, gdy coś takiego dzieje się w TVP. Niedopuszczalne przekroczenie granic”.

Na tym nie koniec. Lichocka zapewniła, ze sprawy łatwo nie odpuści: „Skandaliczny przekaz programu Warto rozmawiać w TVP wymaga moim zdaniem także reakcji Rady Mediów Narodowych. Na najbliższym posiedzeniu złożę projekt stanowiska RMN w tej sprawie”.

Po tygodniu okazuje się, że program Jana Pospieszalskiego został przez „prawicową władzę” potraktowany w taki sam sposób jak przez koalicję PO-PSL – zawieszony do odwołania. Wtedy przyczyną był materiał na temat Bronisława Geremka i jego rozmów z komunistycznymi służbami NRD Stasi, teraz zaś krytyka lockdownu, który mógł doprowadzić do śmierci nawet 100 tys. Polaków, co przyznał sam Jarosław Kaczyński.

Źródło: Facebook, PCh24.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(63)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy