10 lutego 2016

Skandaliczny tekst Woźniakowskiego usunięty ze strony Komisji Konferencji Biskupów UE

(FOT. PIOTR GUZIK/FORUM)

Na wyraźną prośbę Konferencji Episkopatu Polski, reprezentujący stanowisko biskupów Unii Europejskiej portal EuropeInfos, usunął z internetowej strony artykuł Henryka Woźniakowskiego „Co się dzieje w Polsce”. O wycofanie tekstu apelował sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski Bp Artur Miziński.

 

Ksiądz biskup Artur Miziński w liście skierowanym do Sekretarza Generalnego Komisji Konferencji Biskupów Unii Europejskie, zaapelował o wycofanie artykułu artykułu prezesa wydawnictwa Znak Henryka Woźniakowskiego pt. „Co dzieje się w Polsce”. Tekst został opublikowany w periodyku „Europe Infos” reprezentującym stanowisko biskupów Unii Europejskiej oraz na stronie internetowej magazynu.

 

Tekst Henryka Woźniakowskiego pt. „Co się dzieje w Polsce?” poświęcony został sytuacji politycznej w naszym kraju. Zdaniem prezes wydawnictwa „Znak” Prawo i Sprawiedliwość osłabia demokratyczne instytucje oraz system kontroli i równowagi, narusza zasadę podziału władz, ogranicza swobody obywatelskie, a także zwiększa uprawnienia policji, poszerzając jej możliwości monitorowania zwykłych obywateli. Autor nadzieję upatruję w manifestacjach KOD.

Pod koniec artykułu pojawia się zdanie: „Do tej pory biskupi katoliccy zdecydowali się nie składać publicznego oświadczenia w tej sprawie”.

 

Sekretarz KEP zwrócił uwagę, że zarówno autor, jak i przedstawiciele redakcji pisma „Europe Infos”, nie skontaktowali się z Konferencją Episkopatu Polski: „Jednak okazuje się, że ani periodyk Europe Infos ani Pan Woźniakowski nie skontaktowali się z Konferencją Episkopatu Polski w sprawie publicznego oświadczenia. Publikacja tego artykułu w Europe Infos, reprezentującym Konferencje Episkopatów Europy, jest przeciwdziałaniem, które ingeruje w wewnętrzne sprawy Polski. W związku z tym, że wersja papierowa periodyku została już wydrukowana, chcielibyśmy uprzejmie poprosić o wycofanie tego nieobiektywnego tekstu z oficjalnej strony internetowej Europe Infos oraz o publikowanie tekstów, szczególnie dotyczących spraw takich jak te, z większą roztropnością” – napisał w liście bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski.

 

 

 

Źrodło: europe-infos.eu/Niezalezna.pl/wPolityce.pl

luk

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie