17 października 2022

Niesamowite zdjęcia figury Chrystusa wykonanej na podstawie Całunu Turyńskiego! Zobacz Raport PCh24.pl!

(Źródło: EWTN Vatican / The Mystery Man)

O męce Pana Jezusa Chrystusa można powiedzieć bardzo wiele na podstawie Całunu Turyńskiego. Rany, jakie naukowcy odkryli na odbiciu postaci widocznym na płótnie, odpowiadają tym, które zadano Zbawicielowi. Dziś na podstawie Całunu utworzona została figura Zbawiciela. Naukowcom zajęło to 15 lat, a efekty ich pracy są niebywałe. 

Namiastkę efektów uzyskanych przez naukowców można odnaleźć na zdjęciach z wystawy The Mystery Man prezentowanej obecnie w Salamance, a która odwiedzi pięć kontynentów. To dobry czas, by przypomnieć czym jest Całun Turyński, co o nim wiemy i jak do zapisanych na nim śladów podchodzi świat nauki.

https://twitter.com/UniCatolicos_es/status/1580681662035152896

Czy tak wyglądał Chrystus? Niezwykła rzeźba Zbawiciela odwzorowana z Całunu Turyńskiego

Co mówi nam Całun Turyński? O szczegółach opowiadał w rozmowie z PCh24 TV prof. Władysław Sinkiewicz, kardiolog i specjalista chorób wewnętrznych

Całun Turyński i Męka naszego Pana. Profesor kardiologii opowiada w PCh24 o ranach Chrystusa

Całun Turyński jest żywym świadectwem Męki i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Nadal jednak – mimo niezbitych dowodów – znajdują się ludzie podważający jego autentyczność. O tym co wiemy o Całunie, a także dlaczego informacje o fałszerstwie należy włożyć między bajki wyjaśnia w rozmowie z portalem PCh24.pl Krzysztof Sadło z Polskiego Centrum Syndologicznego.

Całun Turyński – niemy świadek zbawczej Męki Pańskiej. Rozmowa PCh24.pl

– Nie mam żadnych wątpliwości, że wizerunek na całunie powstał w wyniku oddziaływania pomiędzy płótnem a ciałem, które zostało nim owinięte – mówi o Całunie Turyńskim Barrie Schwortz. Amerykański fotograf.

Całun Turyński jest autentyczny

Całun analizowali już fizycy, botanicy, hematolodzy, historycy i nie tylko. Stale poznajemy nowe, coraz bardziej zdumiewające fakty.

Całun – świadek Męki i Zmartwychwstania. Nowe ustalenia

Badania przeprowadzone przez hiszpańskiego uczonego dr. Juana Manuela Miñarro wykazały, że wizerunek odbity na Całunie Turyńskim oraz Chuście z Oviedo należy do tej samej osoby. W badaniach wykorzystano techniki stosowane w kryminalistyce.

Całun Turyński i Chusta z Oviedo przedstawiają tę samą osobę!

Od maja 1898 roku, kiedy Całun Turyński został po raz pierwszy sfotografowany, ­relikwia stanowi przedmiot systematycznych studiów prowadzonych za pomocą najbardziej zaawansowanych technologii. Po wielu dekadach badań uczeni stwierdzają z niezachwianą pewnością, że Całun to najwierniejsza Ewangelia precyzyjnie ukazująca szczegóły Męki Pańskiej. 

Męka Pańska zapisana w Całunie Turyńskim

Choć przez niektórych Całun Turyński jest uważany za średniowieczną „mistyfikację lub fałszerstwo”, Bradley Eli z ChurchMilitant.com pisze, że naukowcy nie potrafią tego wizerunku zduplikować i przy obecnym stanie wiedzy są bezradni wobec pytania o to, co przyczyniło się do powstania wizerunku Jezusa Chrystusa na słynnym płótnie.

Współczesna nauka nie potrafiłaby stworzyć narzędzi do wykonania Całunu Turyńskiego!

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(24)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Bez Państwa pomocy nie uratujemy Polski przed planami antykatolickiego rządu! Wesprzyj nas w tej walce!

mamy: 299 440 zł cel: 300 000 zł
100%
wybierz kwotę:
Wspieram