3 maja 2021

Tylko w ciągu jednego roku na terenie Belgii zostało zdesakralizowanych aż 40 katolickich świątyń, które zamieniono na hotele, restauracje bądź ośrodki kultury. Ich los podzieli stołeczny kościół pod wezwaniem świętego Franciszka Ksawerego. Zgodnie z decyzją władz dzielnicy za kilka lat w gmachu znajdzie siedzibę szkoła taneczna i cyrkowa.

 

Kościół zamknął drzwi przed wiernymi sześć lat temu. Budynek jest w tak fatalnym stanie, że jego remont ma kosztować kilka milionów euro. Władze dzielnicy Anderlecht odkupiły go za symboliczną sumę i chcą, by w kościele o stuletniej historii powstał dom kultury.

Ten kościół nie był nigdy restaurowany i groziło zawaleniem murów. Udało nam się zebrać fundusze dzięki projektowi, który zakłada jego użytek dla miejscowej populacji – powiedział burmistrz Fabrice Cumps. Remont ma potrwać 5 lat.

To rzeczywistość z którą stykamy się w Belgii, zwłaszcza w dzielnicach, w których jest wiele kościołów, a gdzie większa część populacji jest teraz wyznania muzułmańskiego – powiedział reporterce telewizji Polsat Tommy Scholtes, rzecznik episkopatu Belgii.

Na terenie Anderlechtu już 40 procent mieszkańców wyznaje islam. W całym kraju w samym 2019 roku swoje przeznaczenie zmieniło 40 kościołów.

 

Źródło: Polsat News

RoM

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(38)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy