28 sierpnia 2019

Solidarność z abp. Jędraszewskim, dokument ws. LGBT+. Polscy biskupi obradowali na Jasnej Górze

(fot. flickr.com/photos/episkopatnews)

W ostatnich tygodniach byliśmy świadkami napływających z różnych stron świata wyrazów poparcia dla zdecydowanej postawy abp. Marka Jędraszewskiego, zaatakowanego za krytykę ideologii LGBT+. Dziękujemy za wszystkie wyrazy wsparcia dla Księdza Arcybiskupa – czytamy w  Komunikacie Rady Biskupów Diecezjalnych Konferencji Episkopatu Polski. Obrady zakończyły się we wtorek na Jasnej Górze.

 

Ochrona dzieci i młodzieży przed seksualizacją w szkołach, coraz częstsze profanacje obiektów sakralnych i modlitwa o pokój w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej – to niektóre z tematów podejmowanych 27 sierpnia 2019 r. w czasie zebrania Rady Biskupów Diecezjalnych KEP na Jasnej Górze.

 

Duchowni zajęli się także m.in. sprawą Marszów Równości, które w ostatnim czasie odbywają się w różnych miastach Polski. Podziękowali także za wyrazy poparcia „dla zdecydowanej postawy abp. Marka Jędraszewskiego, zaatakowanego za krytykę ideologii LGBT+”.

 

„W ostatnich tygodniach byliśmy świadkami napływających z różnych stron świata wyrazów poparcia dla zdecydowanej postawy abp. Marka Jędraszewskiego, zaatakowanego za krytykę ideologii LGBT+. Dziękujemy za wszystkie wyrazy wsparcia dla Księdza Arcybiskupa. Rada Biskupów Diecezjalnych w pełni popiera stanowisko sformułowane przez Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w oświadczeniu z 8 sierpnia br. Wyrażamy naszą solidarność z krakowskim metropolitą. Modlimy się także za tych, którzy stają się pierwszymi ofiarami tej ideologii, aby mogli osobiście doświadczyć miłości Chrystusa” – czytamy w komunikacie.

 

Biskupi zapowiadają też, „w związku z wydarzeniami, które mają obecnie miejsce w Polsce”, wydanie specjalnego dokumentu „Stanowisko biskupów diecezjalnych w sprawie aktów przemocy motywowanych nienawiścią wobec Kościoła katolickiego i jego wiernych”. Ponadto opracowany ma być dokument ukazujący nauczanie Kościoła katolickiego ws. LGBT+.

 

 

Źródło: episkopat.pl

luk

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie