22 września 2023

Sprzeciw wobec homo-agendy na Synodzie? Kard. Ouellet organizuje równoległą konferencję nt. chrześcijańskiej antropologii

(Źródło: Flickr, Mazur/catholicnews.org.uk)

Aktualny kontekst kulturowy kwestionuje naszą chrześcijańską, a także czysto ludzką tożsamość. Stąd istnieje dziś pilna potrzeba powrotu do tego, co daje nam chrześcijańska wizja człowieka, mężczyzny i kobiety, stworzonych na obraz i podobieństwo Boga – wskazuje kard. Marc Ouellet, zapowiadając zwołanie w Watykanie konferencji o powołaniach i chrześcijańskiej antropologii.

Wieloletni prefekt Dykasterii ds. Biskupów przyznaje, że kolejna organizowana przez niego konferencja jest w swym zamyśle wydarzeniem równoległym w stosunku do synodu, pogłębiającym podejmowaną na nim tematykę. Jego zdaniem potrzeba dziś zrozumieć, jak antropologia chrześcijańska odpowiada na problemy współczesnego człowieka, odwołując się do tego, co mówi nam słowo Boże.

„Powszechne doświadczenie, jakie mamy w naszych zsekularyzowanych społeczeństwach, mówi wiele o samotności, indywidualizmie, nadmiernej konsumpcji, licznych uzależnieniach, samobójstwach itp. Te zjawiska, które są dość powszechne, mają swoje konkretne przyczyny, na przykład w upadku rodziny lub braku punktów odniesienia, edukacji podporządkowanej ideologiom, globalizacji obojętności, kryzysie nadziei” – mówi kard. Ouellet. 

Wesprzyj nas już teraz!

„Trzeba więc zrozumieć, co może wnieść do tej sytuacji antropologia chrześcijańska. Ona oferuje nam przede wszystkim wiarę w Chrystusa jako transcendentny fundament. Oferuje nam jasne punkty odniesienia dla ludzkiego powołania, daje motywację, pokazuje, dlaczego warto żyć, a nawet cierpieć w służbie miłości. Chrześcijańska wizja mężczyzny i kobiety promuje dar z siebie jako drogę do szczęścia i samorealizacji w służbie i komunii z innymi” – podkreślał hierarcha.

Konferencja o antropologii i powołaniu człowieka odbędzie się 1 i 2 marca w Auli Synodalnej w Watykanie. Jak zaznacza kard. Ouellet, będzie miała charakter przede wszystkim akademicki. Kardynał w przeszłości krytykował pomysły synodalnych progresistów z Niemiec, agitujących na rzecz zniesienia obowiązkowego celibatu, dopuszczenia kobiet do święceń, moralnego przewartościowania homoseksualizmu oraz  forsowania wizji seksualności inspirowanej teorią gender.

KAI / oprac. pR

Chmielewski: Niemcy coraz dalej od Kościoła. Kiedy zareaguje Rzym?

Kard. Ouellet wezwał niemieckich biskupów do zawieszenia eksperymentu drogi synodalnej

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(2)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Bez Państwa pomocy nie uratujemy Polski przed planami antykatolickiego rządu! Wesprzyj nas w tej walce!

mamy: 300 955 zł cel: 300 000 zł
100%
wybierz kwotę:
Wspieram