Dzięki zaangażowaniu wiernych oraz służb porządkowych XX Pielgrzymka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci na Jasną Górę przebiegła bez zakłóceń. Początkowo obawiano się, że zorganizowana w tym samym czasie homoparada wtargnie na teren sanktuarium. Tak się ostatecznie nie stało. Niestety, po stronie LGBT+, nie obyło się bez bluźnierstw.
W czasie, gdy na Jasnej Górze trwała XX Pielgrzymka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci przez Częstochowę paradowały środowiska LGBT+. Dzięki zapobiegliwości wiernych oraz służb udało się odsunąć „tęczowy marsz” od sanktuarium. Istniały bowiem uzasadnione obawy, że „tolerancyjni” zwolennicy w ramach walki z „mową nienawiści” zakłócą modlitewne spotkanie. Szczególnie, że trasa ich marszu miała przebiegać tuż obok miejsca spotkania dzieci.
Wesprzyj nas już teraz!
Tak się ostatecznie nie stało. Policja doprowadziła do tego, że demonstracja przeszła dalej od Jasnej Góry. By obronić sanktuarium wierni zmobilizowali się w ramach akcji Męska obrona Jasnej Góry przeciw paradzie LGBT. Abp Wacław Depo ocenił, że II Marsz Równości jest celową prowokacją wymierzoną w dzieci, w całą katolicką Polskę.
[GALERIA] Obrona Jasnej Góry przed prowokacją środowisk LGBT https://t.co/2TI5RlisSV #stopdeprawacji #obronaJasnejGóry #stopLGBT #JasnaGora #BronKrolowej
— Radio Maryja (@RadioMaryja) 16 czerwca 2019
Różaniec – jako kontra do zgromadzenia dewiacyjnych środowisk pod Jasną Górą #WojownicyMaryi #stopdeprawacji #obronaJasnejGóry #stopLGBT #JasnaGora #BrońKrólowej pic.twitter.com/7Z8o79qqUN
— Radio Maryja (@RadioMaryja) 16 czerwca 2019
Dziękujemy wszystkim ruchom narodowym, patriotycznym i religijnym za skuteczną obronę Jasnej Góry
.#stopdeprawacji #obronaJasnejGóry #stopLGBT #JasnaGora #BronKrolowej @MWszechpolska @1934ONR @KrucjataRozanca pic.twitter.com/w7tlFITSGr— Radio Maryja (@RadioMaryja) 16 czerwca 2019
Niestety, środowiska LGBT+ postanowiły po raz kolejny obrazić katolików i niosły ze sobą m.in. sprofanowany wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej. Mieli też flagi Polski z orłem na tęczowym tle. Skandowali: „Polska tęczowa nie narodowa”, „sport, zdrowie, homoseksualizm”, „Częstochowa kolorowa”.
Znamienne jest, że w mediach przedstawiciele „tęczowych” środowisk utyskiwali na działania policji, zarzucając jej brak egzekucji przestrzegania prawa.
Częstochowski marsz równości nie po raz pierwszy został zorganizowany w dniu pielgrzymki środowisk związanych z Radiem Maryja. W lipcu ub. roku, parada miała miejsce w dniu dorocznej Pielgrzymki Rodziny toruńskiej rozgłośni.
Źródło: gość.pl, Twitter
MA