13 czerwca 2017

Stacja publiczna w USA wyemituje film, zachęcający do randkowania z transseksualistami

Na stronie internetowej publicznej stacji PBS w USA będzie znajdował się blog randkowy dla transseksualistów. Stacja finansowana z pieniędzy podatników wyemituje 19 czerwca dokument o transseksualistach Real Boy. Prywatne media dopytywały, jak to jest możliwe, że stacja publiczna emituje w trakcie filmu dokumentalnego o transseksualizmie reklamę, zachęcającą do szukania partnerów transseksualnych za pośrednictwem witryny medium publicznego.

 

Film wyprodukowany przez Independent Television Service (ITVS) w ciągu ostatnich pięciu lat otrzymał dotację w wysokości prawie 87 mln USD. Około 42 minuty w tym trwającym prawie 57 minut dokumencie przedstawiono jedną z klas w kolegium w Kalifornii, w którym trzy miesiące przed nagraniem sceny pewien chłopak słucha nauczycielki mówiącej o „nadmiernej męskości”,  „przyczyniającej się do napastowania seksualnego, zabójstw i gwałtów”.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Nauczycielka narzekała na ceniony w społeczeństwie amerykańskim model męskości. Po zakończeniu wykładu następuje scena, w której główny bohater Bennett – przez rodziców nazywany Rachael – rozmawia z dziewczyną z tyłu klasy. Wkrótce film przerywa reklama odsyłająca do strony randkowej dla transseksualistów, znajdującej się na oficjalnej witrynie stacji PBS.

 

Wyświetlenie filmu odbędzie się w ramach programu słynącego z emisji dokumentów – Independent Lens. W programie tym wyświetlane są filmy niezależnych twórców, na produkcję których wykłada środki publiczne spółka ITVS, powołana zgodnie z ustawą o radiofonii publicznej z 1988 roku.

 

Jak donosiła stacja CNSNews.com w dniu 7 czerwca, rząd federalny przeznaczył w ciągu ostatnich ośmiu lat na szeroko pojmowaną działalność mediów publicznych prawie 4 mld USA.

 

Na stronie internetowej stacji PBS jest krótka recenzja filmu: „Poruszająca i intymna opowieść o rodzinie w okresie przejściowym. Real Boy podąża za przemianą transseksualnego Bennetta, dojrzewającego nastolatka zmierzającego w stronę dorosłości, po drodze zmagającego się z fizycznymi i emocjonalnymi konsekwencjami zmieniającej się tożsamości płciowej”.

 

PBS wezwała do zamieszczania własnych uwag na temat transseksualnych osób wśród znajomych, rodziny itp. Stacja CNSNews zapytała konsorcjum ITVS, co będzie znajdowało się na blogu o transseksualistach zamieszczonego na stronie internetowej PBS. Okazuje się, że blog ma jednoczyć nastolatków i osoby dorosłe, które nie są pewne swojej „tożsamości płciowej”. Znajdą one tutaj różnego rodzaju porady odnośnie transseksualizmu. ITVS dopytywana o blog randkowy, nie udzieliła żadnej odpowiedzi.

 

Również przedstawiciele stacji PBS dopytywani przez NTNews.com, czy nie widzą problemu w promowaniu w ramach programu Independent Lens strony randkowej dla transseksualistów, nie udzielili odpowiedzi.  

 

„Silnie przeżywane poczucie bycia osobą transseksualną stanowi zaburzenie pod dwoma względami. Po pierwsze, koncepcja niedopasowania płci jest najzwyczajniej błędna – nie odpowiada ona rzeczywistości biologicznej. Po drugie, może prowadzić do groźnych konsekwencji psychologicznych” – tłumaczył dwa lata temu na łamach „The Wall Street Journal” doktor Paul R. McHugh.

 

Zaburzenie tożsamości płciowej polega na założeniu, że jest się kimś innym, niż określa to fizyczna rzeczywistość organizmu – wyjaśnił. To przypadek podobny do osoby cierpiącej na skutek anoreksji: przegląda się ona w lustrze i myśli, że ma poważną nadwagę. „Założenie, zgodnie z którym tożsamość płciowa jest kwestią umysłu, bez związku z realiami anatomicznymi, doprowadziło część osób transseksualnych do tego, że domagają się społecznej akceptacji i afirmacji dla ich „osobistej prawdy” – pisał dr Mcugh.

 

Według przeprowadzonych badań, od 70 do 80 proc. dzieci mówiących o uczuciach związanych z transseksualizmem wraz z upływem czasu przestaje przeżywać takie stany. Tymczasem amerykańskie prawo w niektórych stanach zakazuje psychiatrom prowadzenia terapii mającej na celu pokonanie zaburzeń tożsamości płciowej.

 

Osoby, które poddały się operacji „zmiany” płci, choć twierdzą, że są zadowolone z „zabiegu”, „prezentują ten sam poziom dostosowania psychospołecznego, co transseksualiści, którzy nie poddali się operacji. Wśród pacjentów, którzy poddali się operacji, wskaźnik podejmowanych prób samobójczych jest jednak 20-krotnie większy” – pisał medyk.

 

Zmiana płci jest biologicznie niemożliwa – podkreślił doktor Paul R. McHugh. Dodał, że „ludzie, którzy przechodzą operację zmiany płci nie przemieniają się z mężczyzny w kobietę, czy na odwrót. Stają się raczej sfeminizowanym mężczyzną bądź zmaskulinizowaną kobietą. Mówienie, że to kwestia posiadanych praw obywatelskich i zachęcanie do takich interwencji chirurgicznych to tak naprawdę promowanie zaburzenia psychicznego”.

 

Doktor Paul R. McHugh – psychiatra i wykładowca akademicki. Były kierownik zespołu psychiatrów Szpitala Johns Hopkins w Baltimore. Jest autorem  sześciu książek (m.in. „The Perspectives of Psychiatry”) i ponad 125 artykułów naukowych. Należał do Prezydenckiej Rady ds. Bioetyki, naukowo zajmował się m.in. neuropsychiatrią i zagadnieniami diagnostyki psychiatrycznej.

 

Źródło: cnsnews.com., PCh24.pl

AS

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 32 506 zł cel: 500 000 zł
7%
wybierz kwotę:
Wspieram