Radni powiatu krośnieńskiego uznali procedurę in vitro za godzącą w prawo do życia. W przyjętym stanowisku samorządowcy poparli apel 300 naukowców do parlamentarzystów przeciwko in vitro i za naprotechnologią. Stanowisko skierowane zostanie do marszałka Sejmu, podkarpackich parlamentarzystów, marszałka województwa podkarpackiego i wojewody podkarpackiego.
W stanowisku rady czytamy: „Kierując się troską o stworzenie prawnych podstaw ochrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci oraz szacunkiem dla dążeń małżonków pragnących poczęcia i urodzenia dziecka, Rada Powiatu Krośnieńskiego wyraża sprzeciw wobec działań promujących procedurę in vitro jako godzącą w prawo człowieka do życia, udziela jednocześnie poparcia dla apelu 300 naukowców do polskich parlamentarzystów w sprawie procedury in vitro i naprotechnologii”.
Wesprzyj nas już teraz!
W 2009 r. 300 polskich naukowców sprzeciwiło się metodzie in vitro, gdyż – ich zdaniem – służy ona przekazywaniu życia ludzkiego, ale „jest nieodłącznie związana z niszczeniem życia człowieka w fazie prenatalnego rozwoju, jest więc głęboko nieetyczna”. Sygnatariusze apelu – jako alternatywę i pomoc małżonkom – wskazali naprotechnologię, która jest metodą diagnozowania i leczenia niepłodności.
Z 23-osobowej rady krośnieńskiej tylko jedna osoba była przeciw, a pięć wstrzymało się od głosu.
Źródło: KAI
pam