Niedziela 22 lipca na Bobolówce w podkarpackiej Strachocinie będzie dniem II Narodowej Modlitwy za Ojczyznę. Wydarzenie to związane jest ze 101. rocznicą uprowadzenia do Moskwy przez Sowietów relikwii patrona Polski świętego Andrzeja Boboli. Modlitwę poprzedza dziewięciodniowe przygotowanie w postaci specjalnej Nowenny.
„Dlaczego św. Andrzej Bobola jest nadzieją dla Polski” – to tytuł konferencji, którą wygłosi 22 lipca o godzinie 11:00 ksiądz prałat Józef Niżnik, opiekun sanktuarium pod wezwaniem Patrona naszej Ojczyzny w Strachocinie. Drugim punktem II Narodowej Modlitwy będzie Droga Krzyżowa z relikwiami Świętego.
Wesprzyj nas już teraz!
O godzinie 12:45. ksiądz arcybiskup Józef Michalik odprawi Mszę świętą.
O 15:10 ks. dr hab. Robert Skrzypczak podpowie nam „Jak pokochać Kościół w kryzysie”. Po konferencji zaplanowano czas adoracji Najświętszego Sakramentu i odprawienie bolesnych Tajemnic Różańca w intencji Ojczyzny.
W czwartek rozpoczęła się ogólnopolska Nowenna przygotowująca do II Narodowej Modlitwy za Ojczyznę. Intencją dziewięciodniowego nabożeństwa jest wyproszenie opieki nad Polską Tego, który z woli Nieba zapowiedział, że zostanie w przyszłości ogłoszony głównym Patronem naszej Ojczyzny.
– Wydaje mi się, że my więcej nie wiemy o św. Andrzeju Boboli, niż o nim wiemy – wskazuje ksiądz kustosz Niżnik cytowany przez portal Radia Maryja. – Andrzej Bobola to święty, którego ciągle odkrywamy na nowo. Pierwszy raz objawia się wtedy, gdy Szwedzi zbliżają się do miasta Pińsk. Wtedy powiedział: „jestem wasz współbrat. Jeśli odnajdziecie moją trumnę (to bardzo charakterystyczne, że podczas pierwszego objawienia Andrzej Bobola zwraca uwagę na swoje relikwie) znajdźcie tę trumnę, oddzielcie od innych, a ja was uratuję przed Szwedami”. I rzeczywiście, kiedy odnaleziono trumnę, ludzie odkryli wieko – ona już była zbutwiała – okazało się, że tam było ciało zachowane od rozkładu. Tu już był taki pierwszy znak dla ludzi – podkreśla opiekun strachocińskiego sanktuarium.
Teksty nowenny dostępne są na witrynie internetowej sanktuarium oraz w mediach społecznościowych ruchu Wojownicy Maryi.
Źródło: RadioMaryja.pl
RoM