26 kwietnia 2021

Sudan Południowy: biskup-nominat zaatakowany i postrzelony. Zamachowcy uciekli

(fot. Pixabay)

„Mianowany na biskupa diecezji Rumbek w Sudanie Południowym, ks. Christian Carlassare, został w niedzielę wieczorem zaatakowany i raniony kilkoma strzałami z broni palnej” – podała agencja ACI Stampa.

Hierarcha jest poddawany wstępnemu leczeniu w ośrodku zdrowia w diecezji Sudanu Południowego. Jego stan jest stabilny. – Nasz biskup, który został mianowany nieco ponad miesiąc temu, został ranny wczoraj wieczorem w zasadzce – powiedział agencji ACI Africa ks. Andrea Osman. Dodał, że zamachowcy umyślnie wzięli na cel biskupa-elekta. Po oddaniu strzałów uciekli.

Ks. Osman zaznaczył, że w chwili zdarzenia przebywał w pokoju obok pokoju biskupiego. – Kiedy mnie zobaczyli, kazali mi odejść. Jeden z nich wystrzelił dwie kule – relacjonował.

Biskup nominat Christian Carlassare jest misjonarzem-kombonianinem. Urodził się w Schio północno-wschodnich Włoszech 1 października 1977 roku. Święcenia kapłańskie przyjął 4 września 2004 roku. Po kursie języka angielskiego udał się do Południowego Sudanu, gdzie od 2006 roku pracuje w duszpasterstwie. 8 marca papież Franciszek mianował go biskupem diecezji Rumbek. Jego święcenia biskupie zostały zaplanowane na niedzielę Zesłania Ducha Świętego, 23 maja.

 

KAI

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie