27 stycznia 2019

Światowe Dni Młodzieży w 2022 roku odbędą się w Lizbonie

(REUTERS/Alessandro Bianchi )

Papież Franciszek poinformował, że następne spotkanie młodych katolików w ramach Światowych Dni Młodzieży odbędzie się w Lizbonie. Decyzja został ogłoszona podczas zakończenia obchodów tegorocznych ŚDM w Panamie.

 

W Panamie zakończyła się tegoroczna edycja Światowych Dni Młodzieży. Kolejne tego typu wydarzenie zaplanowano na 2022 rok w stolicy Portugalii – Lizbonie. Decyzję o tym, gdzie spotkają się młodzi z całego świata ogłoszono podczas Mszy kończącej ŚDM w Panamie, a także na Twitterze.

 

„Wam drodzy młodzi, wielkie „dziękuję” za Panamę 2019. Nie ustawajcie w drodze, kontynuujcie życie wiarą i dzielcie się nią. Do zobaczenia w Lizbonie w 2022!” – powiedział papież Franciszek. W papieskiej Mszy świętej po zakończeniu której poinformowano o wyborze Lizbony jako organizatora kolejnych Światowych Dni Młodzieży, uczestniczyło blisko 700 tys. osób.

 

Sprawę organizacji ŚDM 2022 w Lizbonie komentują portugalskie media. Dzienniki „Diario de Noticias” i „Radio Renascenca” wskazują, że organizacja Światowych Dni Młodzieży może pomóc zdynamizować portugalski Kościół, szczególnie w pracy z młodymi ludźmi. Odnotowują, że w ostatnich latach wyraźnie spada liczba uczęszczającej do Kościoła młodzieży.

 

Z kolei dziennikarz portalu „Religionline” Antonio Marujo powiedział, że dużym wyzwaniem będzie przygotowanie logistyczne do ŚDM. – To będzie z pewnością duża operacja, ale aglomeracja lizbońska jest dogodnym miejscem, do tak dużego przedsięwzięcia, jak spotkanie młodzieży z papieżem. 

 

 

Źródło: KAI, interia.pl, Twitter

WMa

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie