Światowe Forum Ekonomiczne, czyli globalistyczna organizacja promująca wprowadzenie ponadpaństwowego systemu totalnej kontroli, opowiada się za odejściem od prywatnego posiadania samochodów.
Pozbawienie zwykłych ludzi własności jest jednym z istotnych elementów ideologii WEF streszczającej się w słowach: „nie będziesz niczego mieć na własność i będziesz szczęśliwy”. Przykładowo od lat za pomocą polityków, organizacji pozarządowych czy władz państwowych i samorządowych forsowane są rozwiązania mające maksymalnie uprzykrzyć życie kierowców. W najnowszym materiale opublikowanym na stronach Forum odnajdujemy „doskonałe” sposoby wdrożenia „rewolucji czystej energii”, której rzekomo „potrzebujemy od teraz”.
Wesprzyj nas już teraz!
WEF lansuje „trzy podejścia do gospodarki o obiegu zamkniętym w celu zmniejszenia popytu na metale o krytycznym znaczeniu”.
„Przejście z paliw kopalnych na odnawialne będzie wymagało dużych dostaw metali takich jak kobalt, lit, nikiel – żeby wymienić tylko kilka. Niedobory tych deficytowych i tak minerałów mogą podnieść koszty technologii czystej energii” – wyjaśnia organizacja, na czele której stoi utopista Klaus Schwab.
Pierwszym pomysłem jest skłonienie ludzi by przestawili się z posiadania na używanie. Według Światowego Forum Ekonomicznego, większość pojazdów i innych przedmiotów przeważnie pozostaje nieużywana. Sposobem na takie „marnotrawstwo” zasobów ma być właśnie „szersze przejście od własności do użytkowania czasowego”.
„(…) sposób, w jaki projektujemy rzeczy i systemy, również musi się zmienić” – twierdzi organizacja. „Rozróżnienie ich używania dla pracy i użytku osobistego na tym samym urządzeniu pozwoliłoby zmniejszyć liczbę pojazdów w społeczeństwie” – przekonuje.
„Pozostałe dwa pomysły dotyczące gospodarki o obiegu zamkniętym są mniej rewolucyjne – obejmują budowanie rzeczy z preferencją długowieczności i zmienianie przeznaczenia przedmiotów, które nie służą już ich zamierzonemu celowi, ale mogą być przydatne w innym kontekście” – odnotowuje portal DoRzeczy.pl.
Źródło: DoRzeczy.pl
RoM