Dzisiaj

Bez Boga nasze życie i praca nie mają sensu ani celu – mówił w święto patronalne w Sanktuarium Świętego Huberta Biskupa w Żołędowie biskup Krzysztof Włodarczyk. Tradycyjny Hubertus zgromadził w świątyni leśników, myśliwych i miłośników przyrody.

 

Jak głoszą legendy, Hubert gdy był jeszcze młodzieńcem, miał w czasie polowania ujrzeć jelenia z krzyżem w rogach, który powiedział mu, by zostawił pogaństwo i uciechy tego świata, i oddał się na służbę Bożą. Stąd jest czczony m.in. jako patron myśliwych. – Krzyż stał się drogą, na której spotykamy wielkich świętych. Dzisiaj chodzi również o to, byśmy na nowo do tego krzyża się przytulili. By nasze dusze przeszywała nadzieja, że w trudach, porażkach, odrzuceniu, nie jesteśmy straceni. Bóg do końca o każdego z nas walczy – mówił biskup Krzysztof Włodarczyk.

Wesprzyj nas już teraz!

Ordynariusz nawiązał również do Księgi Rodzaju, w której zostały zawarte słowa polecenia samego Boga, by człowiek czynił sobie ziemię poddaną. – Myśliwi są w większości ludźmi o żywym zmyśle wiary. Wierzą w Boga. Łączą z nim swoje spotkania, obrzędy, zwyczaje. Życzę wam, byście na zwierzęta i ptaki patrzyli jak na Boże stworzenia, które w jakiś sposób zostały powierzone waszej trosce i odpowiedzialności. Polując, nie zapominajcie o tym. Niech wam nigdy nie zabraknie odniesienia do zasad etycznych i moralnych – podkreślił biskup Włodarczyk.

Źródło: KAI

RoM

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(4)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie