29 sierpnia 2022

Szczepień dzieci i młodzieży w Danii nie będzie. Rząd wstrzymał akcję, bo brak rezultatów

( fot. U.S. Secretary of Defense, CC BY 2.0 , via Wikimedia Commons)

Władze Danii zrezygnują z powszechnego szczepienia dzieci i młodzieży przed 18 rokiem życia. To skutek „znikomych korzyści”, jakie zaobserwowali epidemiolodzy z podawania preparatu najmłodszym. Jak podkreśliła na łamach najnowszego wydania „Naszego Dziennika” dr. Małgorzata Prusak, dane zbierane na całym świecie wskazują, że jakiekolwiek niebezpieczeństwa związane z zakażeniem COVID-em nie dotyczą tej grupy wiekowej, a wyłącznie osób starszych.

 „Zarówno dostępne badania, jak i nasze obserwacje wskazują, że śmiertelność na skutek zachorowań na COVID-19 jest związana z wiekiem. COVID-19 wykazuje U-kształtny wzór śmiertelności. Ryzyko zgonu z powodu COVID-19 maleje we wczesnym okresie życia (noworodki i dzieci w pierwszym roku życia wykazują nieco podwyższone ryzyko zgonu, podobnie jak przy innych chorobach), w wieku od 3 do 10 lat osiąga ono swoje minimum, a następnie rośnie wykładniczo przez całe życie”, wyjaśniła przewodnicząca Stowarzyszenia Farmaceutów Katolickich Polski.

Farmaceutka przywołała również statystyki z kraju potwierdzające jej twierdzenie. Śmiertelność spowodowana koronawirusem wśród osób w wieku od 0 do 30 lat wynosi dokładnie… 0,0 proc.

Wesprzyj nas już teraz!

Analizy sporządzone przez ekspertów z USA wykazały bardzo podobną zależność. „Na podstawie danych z 37 krajów, przeanalizowanych przez amerykańskich naukowców, najniższe wskaźniki śmiertelności – bliskie zeru – zaobserwowano u dzieci 7-9-letnich w USA i Wielkiej Brytanii oraz 3-4-letnich w Hiszpanii”, czytamy w dzienniku.

Jak podkreśla ekspert, tak jak umieralność, tak i prawdopodobieństwo zarażenia i jego ciężkiego przebiegu są w przypadku młodzieży bardzo nikłe. „Jeśli już choroba wystąpi, to na ogół objawy są dużo łagodniejsze niż u osób dorosłych. Stwierdzono także, że dzieci są nie tylko w znacznie mniejszym stopniu niż dorośli podatne na COVID-19, ale również mniej podatne na COVID-19 niż na inne choroby układu oddechowego”, dodała farmaceutka.

W opinii dr. Małgorzaty Prusak zebrane na całym świecie dane każą wątpić w sens podawania najmłodszym preparatów przeciwko COVID-19. Dania do tego wniosku już doszła. Kiedy zrobi to Polska?

Źródło: naszdziennik.pl

FA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(3)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 140 669 zł cel: 300 000 zł
47%
wybierz kwotę:
Wspieram