8 czerwca 2021

Szef niemieckiego MSZ chce likwidacji prawa weta w UE. Błyskawiczny komentarz Róży Thun

(fot. Aleksiej Witwicki / Forum)

Weto w Unii Europejskiej musi zniknąć – powiedział w poniedziałek minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas. – Nie możemy już dłużej pozwalać, abyśmy byli zakładnikami tych, którzy paraliżują europejską politykę zagraniczną swoim wetem, nawet jeśli oznacza to, że my też możemy zostać przegłosowani – dodał.

Minister spraw zagranicznych Niemiec wskazał, że w sprawie europejskiej polityki zagranicznej i bezpieczeństwa, jest zwolennikiem wprowadzenia głosowania większościowego. Ta kwestia ma stać się „centralnym punktem” w dyskusjach na konferencji na temat przyszłości Europy.

Zdaniem ekspertów, zniesienie weta może być próbą uderzenia w rządy Polski i Węgier. Niemcy mogłyby bowiem jeszcze bardziej zwiększyć swój wpływ na decyzje podejmowane w Unii.

Do sprawy odniosła się europoseł Róża Thun, wybrana do Parlamentu Europejskiego z list Koalicji Obywatelskiej.

„Przecież to akurat my wiemy najlepiej (albo przynajmniej wiedzieć powinniśmy), że liberum veto prowadzi wyłącznie do katastrof!” – skomentowała Róża Thun.

 

Źródło: tvp.info, Twitter

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(15)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy