21 listopada 2021

Szef wywiadu Ukrainy alarmuje: na początku 2022 roku Rosja zaatakuje z kilku kierunków

(fot. Pixabay)

„Na początku 2022 roku Rosja zaatakuje Ukrainę z kilku kierunków”, uważa naczelnik głównego zarządu wywiadu ministerstwa obrony Ukrainy Kyryło Budanow.

Atak miałby nastąpić na przełomie stycznia i lutego 2022 roku, o czym według ukraińskich służb świadczy koncentracja prawie 100 tys. rosyjskich żołnierzy na granicy z Ukrainą.

Z informacji, do których mieli dotrzeć przedstawiciele wywiadu Ukrainy rosyjski atak będzie obejmował naloty powietrzne, artyleryjskie, pancerne i powietrznodesantowe. Część z nich miałaby być przeprowadzona z terytorium Białorusi.

Wesprzyj nas już teraz!

Szef wywiadu Ukrainy dodał, że atak będzie poprzedzony operacjami psychologicznymi mającymi destabilizować Ukrainę i zmniejszać jej zdolności obronne. Częścią tych operacji – według niego – jest też sytuacja na białorusko-polskiej granicy.

 

Źródło: PolskieRadio24.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(13)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy