2 sierpnia 2018

Szokująca wystawa spreparowanych ludzkich ciał powraca. Brytyjscy lekarze protestują

(fot. flickr.com)

Wystawa „Real Bodies”, w której eksponatami są prawdzie części ciał zmarłych osób została otwarta w Wielkiej Brytanii. Nie obyło się bez kontrowersji. Poza kwestiami związanymi z poszanowaniem dla ludzkiego ciała, wątpliwości budzi źródło z jakiego pochodzą ciała.

 

Wątpliwości budzi źródło skąd pozyskano 20 ciał składających się na eksponaty dostępne do „podziwiania” w National Exhibition Centre w Birmingham. Zdaniem części lekarzy i pracowników medycznych, źródło pochodzenia ciał budzi wiele kontrowersji. Autorzy wystawy pozyskali je bowiem z chińskiego Uniwersytetu Medycznego Dali. Jak zaznaczyli w liście otwartym do prokuratora Birmingham, Louise Hunta: „Jako pracowników służby medycznej Wielkiej Brytanii, nasze wątpliwości dotyczące ciał 20 osób wystawionych w NEC (Birmingham) budzi ich pochodzenie, które jest nieznane. Są podstawy by sądzić, że przyczyny śmierci nie były naturalne.” Ponadto autorzy listu podkreśli, że nieodzowne jest sprawdzenie czy ciała nie należą do więźniów obozów pracy.

 

Amerykański prezes wystawy, Tom Zaller wskazał, że tego typu zarzuty to „fake newsy”. Potwierdził, że wszystkie osoby zmarły z przyczyn naturalnych, a autorzy wystawy ściśle współpracują i ufają pracownikom Uniwersytetu Medycznego Dali.

 

Na podstawie podobnych zarzutów zamknięto już kilka wystaw zawierających w swoich eksponatach ludzkie szczątki. Takie sytuacje miały miejsce m.in. we Francji, Izraelu czy USA. Wystawa „Real Bodies” znajdująca się w Sydney (Australia) również wzbudziła wiele kontrowersji w środowisku medycznym i bioetycznym.

 

Mimo wszystko, organizatorzy zachęcają do uczestnictwa. „Wystawa Real Bodies jest pobudzającą do głębokiego myślenia, zawierającą 20 perfekcyjnie zachowanych ciał podróżą przez historię człowieka od zaczerpnięcia pierwszego wdechu aż do jego śmierci” – czytamy na stronie wystawy. Dodatkowo organizatorzy zaznaczają, że pomimo ukazania np. pełnej gałki ocznej czy genitaliów, nie ma przeciwwskazań by udział w niej wzięły dzieci.    

 

Źródło: lifesitenews.com / thenec.co.uk

PR  

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie