3 czerwca 2022

„Tęcza” przed Urzędem Marszałkowskim w Zielonej Górze oburza. To nie „prywatny instytut równości”

(Fot. Pixabay)

W Zielonej Górze przed Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego wymalowano tęczę. Ma być to akcent przed marszem równości, który w sobotę odbędzie się w tym mieście. Władze urzędu, zdominowane przez członków Koalicji Obywatelskiej, nie widzą nic niewłaściwego w „tęczy” przed samorządem. Na homoparadę zaproszono m.in. Helenę Dalli – unijną komisarz ds. równości.

Przeciwko takim działaniom protest zorganizowali działacze Solidarnej Polski. – Helena Dali jest politykiem – szantażystą. To za jej sprawą w roku 2020 UE zablokowała pieniądze należne polskiej gminie Tuchów, tylko dlatego, że ta przyjęła uchwałę zakazującą propagowania na swoim terenie ideologii LGBT+. Szantażystów, eurokratów, nie zaprasza się i nie promuje. To kwestia szacunku dla Polski – mówi Janusz Kowalski poseł Solidarnej Polski.

Zwrócił on również uwagę, że ideologia gender oraz LGBT+, promowane przez urząd marszałkowski w Zielonej Górze, są szkodliwe szczególnie dla dzieci. – Zgoda na afirmację groźnej dla dzieci ideologii gender i LGBT doprowadzi to tego, że takie działania jak komisarz Heleny Dali staną się praktyką. Brak oznaczeń ideologicznych stanie się za chwilę powodem odbierania miliardów złotych Polsce – alarmuje poseł Kowalski. 

Wesprzyj nas już teraz!

Inny polityk Solidarnej Polski, zwrócił uwagę, że władzom samorządu wojewódzkiego pomyliły się jego ustawowe zadania. – Nie zgadzamy się z tym, aby samorząd województwa promował flagę LGBT+. To nie jest jakiś prywatny instytut równości, ale urząd marszałkowski, polski samorząd, utrzymywany za pieniądze podatników, który ma budować drogi czy place zabaw dla obywateli, a nie zajmować się promocją ideologii LGBT+. To jest niedopuszczalne – mówi Olimpia Tomczyk – Iwko, wicewojewoda lubuski.

Zauważyła również, że urzędnicy samorządu województwa lubuskiego wspierają LGBT+, a w uroczystościach patriotycznych nie biorą udziału. – Mieliśmy kilka dni temu uroczystości 62. rocznicy wydarzeń zielonogórskich, kiedy były u nas ogromne protesty przeciwko zamykaniu przez komunistów sal katechetycznych. Na tych uroczystościach nie było żadnego przedstawiciela urzędu marszałkowskiego. Natomiast do promocji symboli LGBT+ urząd marszałkowski jest pierwszy – powiedziała wicewojewoda lubuski.

W sobotę ulicami Zielonej Góry ma przejść piąty tzw. marsz równości. Organizatorem jest Instytut Równości. Na paradzie mają pojawić się „wszystkie osoby queerowe, niebinarne, transpłciowe, aseksualne, biseksualne, panseksualne, interpłciowe, lesbijskie i gejowskie”.   
Źródła – gazetalubuska.pl, gorzow. tvp.pl

Adam Białous

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 32 506 zł cel: 500 000 zł
7%
wybierz kwotę:
Wspieram