Już po raz drugi Przystanek Woodstock będzie miał swoją „tęczową” odsłonę. W owsiakowym festiwalu weźmie udział Kampania Przeciw Homofobii. Promocja „równości” będzie miała miejsce w ramach Domu Bez Hejtu, czyli – jak czytamy na stronie imprezy – „wspólnej przestrzeni dla organizacji pozarządowych, która stanie w tym roku na Przystanku Woodstock dzięki inicjatywie Fundacji Batorego”.
„Kampania Przeciw Homofobii już po raz drugi weźmie udział w Przystanku Woodstock. W piątek i sobotę (15–16.07) zespół KPH znajdziecie w Domu Bez Hejtu na wzgórzu ASP, gdzie poprzez wspólną zabawę będzie zachęcać festiwalowiczów i festiwalowiczki do budowania ruchu sojuszniczego osób LGBT” – informują na swojej stronie internetowej promotorzy homoseksualizmu.
Wesprzyj nas już teraz!
Homolobby planuje podczas festiwalu popularyzowanie tzw. ruchu sojuszniczego. Czyli „ruchu osób hetero wspierających lesbijki, gejów, osoby biseksualne i transpłciowe”.
„Jedziemy na Woodstock, by włączyć uczestników i uczestniczki festiwalu we wspólne budowanie równości i akceptacji. W tym roku przygotowaliśmy dla Woodstockowiczów tęczowe flagi, festiwalowe przypinki i naklejki, równościowe publikacje i wielkoformatowę kolorowankę. Wizyta na stoisku KPH to także okazja do pomalowania sobie włosów na tęczowo!” – zachęca KPH.
Z „atrakcji” czekających na uczestników wymieniono foto happening „Ramię w ramię po równość, w ramach którego będzie można zrobić sobie zdjęcie w gigantycznej ramce Instagram z sojuszniczymi gadżetami”.
„Tęczowi” aktywiści zachęcają również do wzięcia udziału w warsztacie prowadzony przez KPH: Czy wszyscy geje chodzą w szpilkach, a lesbijki nie golą nóg? – wszystko, co chcielibyście wiedzieć o osobach LGBTQ, ale baliście się zapytać.
Już 18 raz na Przystanek zawita także Towarzystwo Rozwoju Rodziny. Założona w 1957 organizacja zaprasza na warsztaty „Miłość, młodość, odpowiedzialność…”. W ich ramach będą miały miejsce dwa spotkania – „Co chcielibyście wiedzieć o seksie a Wam się (nie)kojarzy” oraz „Nie taki HIV straszny jak go malują”.
W woodstockowej ofercie znajdą się następujące bezpłatne działania TRP: rozmowy dotyczące seksualności, nauka prawidłowego zakładania prezerwatywy męskiej i damskiej (z użyciem fantomów), pokaz i omówienie nowoczesnych metod antykoncepcyjnych.
Źródło: kph.org.pl/woodstockfestival.pl
luk