28 lipca 2016

Już pierwszego dnia swojej obecności w Polsce Ojciec Święty Franciszek zwracając się do przedstawicieli najwyższych władz naszego kraju, w tym prezydenta, premier, członków rządu i parlamentarzystów, w sposób jednoznaczny zabrał głos w sprawie toczącej się u nas debaty na temat ochrony życia. Tych słów papieża nie zacytują lewackie portale, które często powołują się na jego zmanipulowane wypowiedzi, by w ten sposób lansować swoje ideologie.

 

Polityka społeczna na rzecz rodziny, pierwszej i podstawowej komórki społeczeństwa, aby wspierać te najsłabsze i najuboższe, pomagając im w odpowiedzialnym przyjęciu życia, stanie się w ten sposób jeszcze bardziej skuteczna. Życie musi być zawsze przyjęte i chronione – zarówno przyjęte jak i chronione – od poczęcia aż do naturalnej śmierci, i wszyscy jesteśmy powołani, aby je szanować i troszczyć się o nie. Z drugiej strony do zadań państwa, Kościoła i społeczeństwa należy towarzyszenie i konkretna pomoc wszystkim, którzy znajdują się w sytuacji poważnej trudności, aby dziecko nigdy nie było postrzegane jako ciężar, lecz jako dar, a osoby najsłabsze i najuboższe nigdy nie były pozostawiane samym sobie – powiedział w środę na Zamku Królewskim na Wawelu papież Franciszek.

 

Nie ulega wątpliwości, że Ojciec Święty ma świadomość trwającej w Polsce walki o ustawowe zakazanie mordowania nienarodzonych dzieci. Jego głos wypowiedziany już pierwszego dnia pielgrzymki do naszej Ojczyzny jest więc jednoznacznym sygnałem. Papież wyrażając swoje prywatne stanowisko w tej sprawie przypomniał jednocześnie jasne i niezmienne stanowisko Kościoła.

 

Słów papieża słuchali politycy rządzący naszym krajem, którzy deklarują się jako osoby wierzące. Już na jesieni będą mieli okazję zagłosować za życiem, a przeciw mordowaniu dzieci – zgodnie z tym co powiedział do nich papież Franciszek.

 

Cytat za: KAI

MWł

  

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie