14 kwietnia 2021

Teksas: bicie serca podstawowym wskaźnikiem życia i musi być chronione

(Fot. PCh24.pl/JK)

Z inicjatywy Bryana Hughesa, republikańskiego senatora, wyższa izba parlamentu Teksasu przyjęła projekt ustawy ograniczającej dostęp do aborcji. Teraz nie będzie ona możliwa w sytuacji, w której badania potwierdzą bicie serca u dziecka w łonie matki.

Przyjęta w Teksasie ustawa wpisuje się w całą serię aktów prawnych funkcjonujących pod nazwą Heartbeat Bill, czyli ustawa o biciu serca. Tym razem została ona pokazana pod hasłem nawiązującym do ruchu „Black Lives Matter” – „Every Heartbeat Matters” (każde uderzenie serca się liczy).

Bicie serca jest podstawowym wskaźnikiem życia, a każde uderzenie serca zasługuje na szansę, by żyć tym życiem w obfitości – podkreśliła Mary Elizabeth Castle z organizacji Texas Values.

Decyzja senatu rozjuszyła środowiska lewicowe, które zarzuciły władzom, że zamiast zajmować się walką z epidemią koronawirusa, marnują czas na „niekonstytucyjne próby zakazania aborcji” w stanie.

Źródło: txvalues.org, dorzeczy.pl

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(3)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie