5 czerwca 2024

Teksas chroni prawo naturalne. Sąd odrzucił propozycję legalnego zabijania chorych dzieci

Aborcja jest i będzie zakazana. Taką decyzję podjął sąd w Teksasie, odrzucając pozew lewicowców. Domagali się zabijania chorych dzieci, ale sąd wskazał, że nie ma takiej możliwości.

W amerykańskim Teksasie ochrona życia dzieci poczętych ma długą tradycję. W 1925 roku weszła tam w życie ustawa wprowadzająca niemal całkowity zakaz aborcji. W 2022 roku Sąd Najwyższy USA orzekł, że w Ameryce nie ma konstytucyjnego prawa do aborcji, zatem poszczególne stany mogą samodzielnie regulować tę kwestię. Teksas z tego skorzystał. Obecnie w tym stanie aborcja jest możliwa tylko w przypadku zagrożenia życia matki albo w sytuacji możliwości wystąpienia ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Prawo jest zatem lepsze nawet od tego, które obowiązuje obecnie w Polsce. W Teksasie nie ma możliwości zamordowania dziecka poczętego wskutek gwałtu.

W efekcie w 2023 roku dokonano w Teksasie 40 aborcji, podczas gdy jeszcze w roku 2021 było ich 50 tysięcy. Aborcjoniści próbują oczywiście obchodzić regulacje, handlując wysyłkowo środkami wczesnoporonnymi; dane nie obejmują takich ukrytych aborcji.

Wesprzyj nas już teraz!

Przeciwko regulacjom prawnym obowiązującym w Teksasie wystąpiło Centrum Praw Reprodukcyjnych. Złożono pozew, oczekując rozszerzenia możliwości mordowania dzieci poczętych ze względów medycznych, na gruncie nowatorskiej interpretacji prawa. Chodziłoby zarówno o zdrowie matki jak i o ewentualną chorobę dziecka poczętego. Sąd podjął jednak decyzję o odrzuceniu pozwu, argumentując, że Centrum – wbrew deklarowanym intencjom – nie domaga się wcale nowej interpretacji obowiązującego prawa, ale tak naprawdę nowych regulacji. Sąd uznał, że zakaz mordowania chorych dzieci poczętych jest zgodny z amerykańską konstytucją, nawet jeżeli dla niektórych jest to trudne do przyjęcia.

W Polsce aborcjoniści z lewicy twierdzą, że dzietność poprawi się na skutek… wprowadzenia legalnej aborcji. Kobiety miałyby wówczas być pewniejsze siebie i chętniej zachodzić w ciążę. Przykład Teksasu pokazuje, że w rzeczywistości jest dokładnie odwrotnie. Po wprowadzeniu zakazu mordowania dzieci poczętych liczba urodzeń w Teksasie wzrosła o 4,7 procent.

Źródła: lifesitenews.com, PCh24.pl

Pach

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(4)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Bez Państwa pomocy nie uratujemy Polski przed planami antykatolickiego rządu! Wesprzyj nas w tej walce!

mamy: 305 895 zł cel: 300 000 zł
102%
wybierz kwotę:
Wspieram