19 marca 2012

Telewizja Trwam na multipleksie?

(fot. krrit.gov.pl)

Być może będzie szansa na przyznanie Telewizji Trwam miejsca na platformie cyfrowej. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji postanowiła wszcząć postępowanie przeciwko ATM Grupa. Konsekwencją postępowania może być utrata koncesji przez program ATM Rozrywka TV.


Przewodniczący KRRiT wzywał dwukrotnie spółkę ATM Grupa do złożenia wyjaśnień. Z nadesłanych wyjaśnień oraz przeprowadzonego przez KRRiT monitoringu wynika, że program jest rozpowszechniony w sposób sprzeczny z warunkami określonymi w koncesji – poinformowała Krajowa Rada.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Zgodnie z ustawą o rtv, koncesję na nadawanie danej stacji telewizyjnej można cofnąć, jeśli działalność objęta niniejszą koncesją jest wykonywana w sposób sprzeczny z ustawą, lub z warunkami określonymi w koncesji, a nadawca, pomimo wezwań przewodniczącego KRRiT, nie usunął stanu faktycznego lub prawnego niezgodnego z warunkami określonymi w prawie lub w koncesji.

 

Co na to spółka ATM Grupa? Zarząd spółki zaznaczył, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, wszczęcie postępowania przez KRRiT nie jest równoznaczne z utratą koncesji przez program ATM Rozrywka TV.

 

Główny zarzut, jaki jest stawiany programowi ATM Rozrywka TV, dotyczy braku rozpowszechniania. ATM Grupa tłumaczy, że program jest rozpowszechniany od lutego, ale jego pełna ramówka jeszcze nie jest gotowa. Zgodnie z harmonogramem  spółki telewizja ma ona ruszyć pod koniec maja.

 

Jeśli jednak, wyniku postępowania, ATM Rozrywka TV utraci miejsce na multipleksie to czy będzie szansa, aby w jej miejsce koncesje otrzymała znacznie lepiej zorganizowana i nadająca od wielu lat, Telewizja Trwam?

 

Ustawa o rtv mówi, że w przypadku uprawomocnienia się takiej decyzji o cofnięciu koncesji ATM Grupie, przewodniczący KRRiT niezwłocznie ogłasza możliwość uzyskania koncesji w zakresie objętym cofniętą koncesją.

 

 Jednak ustawa o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej dała nadawcom obecnym na multipleksie specjalne uprawnienia. W przypadku zwolnienia części pojemności multipleksu z powodu rezygnacji jednego z nadawców, pozostali użytkownicy multipleksu w terminie 30 dni od dnia tej rezygnacji mogą przedłożyć KRRiT i prezesowi UKE uzgodniony sposób wykorzystania zwolnionej części pojemności multipleksu. Zgodnie z ustawą, program taki musiałby wcześniej uzyskać koncesję na rozpowszechnianie w sposób naziemny cyfrowy.

 

Źródło: wpolityce.pl                                                                                                       

ged

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 32 506 zł cel: 500 000 zł
7%
wybierz kwotę:
Wspieram