7 listopada 2015

Teolog z Malty o homolobby: instytucje unijne siłą napędową w sprawie „praw osób LGTB”

(fot. DAVID W CERNY / REUTERS / FORUM)

Kluczowe instytucje polityczne Unii Europejskiej są siłą napędową zmian społecznych, politycznych, społecznych i kulturowych w odniesieniu do praw osób LGBT – powiedział w Opolu prof. Emmanuel Agius. Dziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Maltańskiego wskazał, że praw człowieka nie należy rozumieć na tle roszczeń indywidualnych, ale na tym, co podlega wzajemnemu uznaniu między ludźmi.

Maltański uczony uczestniczy w międzynarodowej konferencja naukowa pt. „Tożsamość płciowa i transseksualizm: fakty i kontrowersje”, która odbywa się na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego.

Prof. Agius wyraził opinię, że nie nastąpiłaby tak gruntowna zmiana w zakresie zabezpieczania roszczeń osób transpłciowych, lesbijek i osób homoseksualnych, „gdyby nie było znaczącego poziomu wsparcia i silnego lobbowania na rzecz takich praw we wszystkich instytucjach europejskich”.

Wesprzyj nas już teraz!

Profesor z Malty wskazał, że w ciągu ostatnich kilku dekad kwestie płci zaczęły pojawiać się na agendzie Unii Europejskiej, Rady Europy i Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Przypomniał, że proces polityczny i sądowy przyjęty przez te trzy instytucje wywarł znaczna presję na wiele państw członkowskich do zmiany swoich przepisów, także w zakresie uznania związków tej samej płci.

Organizatorami konferencji są: Katedra Bioetyki i Etyki Społecznej i Instytut Nauk O Rodzinie WT UO we współpracy z Stowarzyszeniem Bioetyków Europy Środkowej (BCE) i Europejskim Stowarzyszeniem Teologów (ESCT).

 

 

KAI

luk

 

 

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 32 506 zł cel: 500 000 zł
7%
wybierz kwotę:
Wspieram