Już jutro, 12 kwietnia 2025 r. odbędą się w Krakowie wyjątkowe obchody 1000-lecia koronacji Bolesława Chrobrego na króla Polski. W planach jest uroczysta Msza Święta, marsz Tysiąclecia oraz wyjątkowa konferencja naukowa z udziałem m.in. ks. prof. Tadeusza Guza. Nie zabraknie również atrakcji dla rodzin z dziećmi. Tysiąclecie Korony Polskiej nie zdarza się codziennie. Przyjdź i świętuj z nami wydarzenia, które włączyły Polskę do wspólnoty europejskiej christianitas!
Krakowskie obchody 1000-lecia Królestwa Polskiego rozpoczną się uroczystą Mszą Świętą w klasycznym rycie rzymskim o godzinie 10.00 w kościele pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Kopernika 19.
Następnie o godz. 12.00 z Placu Matejki wyruszy Marsz Tysiąclecia, podczas którego planowane jest uroczyste odśpiewanie Hymnu i Pieśni Patriotycznych. Finał Marszu będzie miał miejsce na placu Wielkiej Armii Napoleona, gdzie o godzinie 13.00 rozpocznie się piknik rodzinny, w którym udział wezmą m. in. grupy rekonstrukcyjne.
Wesprzyj nas już teraz!
Ostatni punkt programu obejmuje konferencja naukowa, która odbędzie się o godz. 16.00 w Hotelu Golden Tulip przy ul. Krakowskiej 28. Gościem specjalnym konferencji będzie ks. prof. Tadeusz Guz. Oprócz kapłana swoje prelekcje wygłoszą: Sławomir Skiba; Piotr Doerre; Marcin Śrama; Sergiusz Muszyński; Tomasz Goździk; Aleksander Kowaliński; Krzysztof Kaniewski oraz Mateusz Kofin.
Wydarzenie organizuje Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi w Krakowie, we współpracy z licznymi organizacjami i instytucjami o charakterze patriotycznym, monarchicznym i konserwatywnym. Na wydarzenie zaprasza i swoim patronatem obejmuje Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego oraz wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak.
***
A już 26 kwietnia zapraszamy do Warszawy na szczególną konferencję „1000-lecie Królestwa Polskiego. 1025-2025”. Celem konferencji jest przede wszystkim upamiętnienie doniosłego aktu koronacji królewskiej Bolesława Chrobrego, ale również uczynienia z niego punktu wyjścia do refleksji zarówno nad momentem cywilizacyjnym, w którym Polska znajduje się obecnie, jak i przyszłością naszej Ojczyzny.
Wśród prelegentów konferencji znajdują się: Prof. Jacek Bartyzel, red. Piotr Doerre, prof. Grzegorz Kucharczyk, red. Sławomir Skiba, red. Arkadiusz Stelmach, prof. dr hab. Anna Łabno, prof. Jacek Janowski, red. Paweł Chmielewski oraz Grzegorz Górny
Zapisów na konferencję można dokonać TUTAJ. Na stronie znajdują się również szczegóły dotyczące wydarzenia.