27 lipca 2017

Tomasz Lis przegrał proces z posłem Kukiz’15. „To przekaz do tych, którzy są paskudnymi ludźmi”

(Fot. Grazyna Myslinska / FORUM)

 „Lis zapłacisz i przeprosisz. Jeszcze twoi niemieccy pracodawcy zapłacą i przeproszą. Kłamaliście żeby zniszczyć i tego wam nie daruję” – napisał na Twitterze Marek Jakubiak. Sąd wydał wyrok w procesie cywilnym, jaki poseł wytoczył Tomaszowi Lisowi.

 

Poseł Marek Jakubiak (Kukiz ’15) wygrał proces cywilny z Tomaszem Lisem, redaktorem naczelnym tygodnika „Newsweek Polska”. Przegrany musi przeprosić i zapłacić 30 tys. zł. Wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie nie jest prawomocny – donosi portal Wirtualnemedia.pl.

 

29 września 2014 roku na łamach „Newsweeka” ukazał się artykuł pt. „Pan na Ciechanie, czyli dygotki husarza”. Wojciech Cieśla opisał w nim interesy Marka Jakubiaka, właściciela spółki Browary Regionalne Jakubiak. Obraz jaki wyłaniał się z artykułu był delikatnie mówiąc niepokojący. W tle interesów Jakubiaka – jak wynikało z tekstu – miały pojawiać się osoby związane z gdańską mafią. Sprawa publikacji materiału trafiła do sądu, gdzie w 2016 r. autor tekstu wygrał proces karny o zniesławienie z Browarami Regionalnymi należącymi do posła Marka Jakubiaka.

 

Równolegle jednak toczył się proces cywilny, jaki Marek Jakubiak wytoczył Tomaszowi Lisowi. Pierwsze decyzje sąd podjął w 2014 r. Wymiar sprawiedliwości zdecydował o zabezpieczeniu roszczeń Browaru Ciechan. Nakazał usunięcie na rok z portalu internetowego Newsweek.pl spornego artykułu, a także rozpowszechniania informacji, które znalazły się w tym tekście.

 

We wtorek, 25 lipca, sąd wydał wyrok w tej sprawie. Nakazał Tomaszowi Lisowi przeproszenie Jakubiaka na drugiej stronie tygodnika „Newsweek” za sugestie o kontaktach z mafią. Te same przeprosiny mają także ukazać się na internetowej stronie „Newsweeka” – i pozostawać tam przez tydzień. W ramach zadośćuczynienia Lis miałby także zapłacić na rzecz Browarów 30 tys. zł. Wyrok nie jest prawomocny.

– Pan Lis, który mieni się być dziennikarzem, dopuścił się kłamstwa. Nie po to, żeby coś zbudować, ale żeby kogoś zniszczyć. Z takimi ludźmi będę walczył za wszelką cenę. Nie może być tak, że ktoś kogoś niszczy dlatego tylko, że ma inne zdanie. To także przekaz do tych wszystkich, którzy hejtują, którzy są po prostu paskudnymi ludźmi – powiedział Jakubiak w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

 

 

Źródło: Wirtualnemedia.pl

luk

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie