31 marca 2014

Transhumaniści – jak genderyści zabierają się za dzieci

(fot. waldir/commons/GNU/creative)

W książce „Death is wrong” skierowanej do dzieci, Gennady Stolyarov II przekonuje, że śmierć nie jest koniecznością. Ten filozof i zwolennik transhumanizmu wierzy, że da się ją przezwyciężyć poprzez rozum. „Jeśli kiedykolwiek zadawałeś sobie pytanie po co ludzie muszą umierać, ta książka jest dla ciebie. Odpowiedź brzmi: śmierć jest zła. Śmierć jest wrogiem nas wszystkich, który musi być zwalczony przez medycynę, naukę i technologię”, pisze autor.


Transhumanizm, czyli przekonanie o możliwości przejścia ludzkości na wyższy stopień ewolucji dzięki nauce i technologii jest obecnie coraz bardziej popularny w pewnych kręgach. Jest to efekt zachłyśnięcia się bezkrytyczną wiarą w postęp. Niektórzy naukowcy wierzą w możliwość stworzenia bakterii myślącej jak komputer, inni przekonują do klonowania. Transhumaniści natomiast wierzą w przejście ludzi na wyższy stopień drabiny ewolucyjnej. Niektórzy „nowocześni” filozofowie uznają nastanie postczłowieka za nieuniknione i poświęcają się rozważaniom na ten temat.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Na niebezpieczeństwa związane z książką zwracają uwagę nawet niektórzy transhumaniści. Joelle Renstrom wykładowca akademicka i transhumanista pisze o studentach, z którymi podczas zajęć porusza tematykę sztucznej inteligencji i wpływu technologii na życie. „Studenci akceptują, że technologia drastycznie zmieni życie i wielu z nich nie obawia się tego. (…) Jednak różnica polega na tym, że studenci są lepiej wyposażeni by zrozumieć te idee i rozważyć ich implikacje – uznają oni tezę o śmierci jako złu jako ideę, a nie jako fakt”, pisze Renstrom na łamach slate.com.

 

Termin transhumanizm został wprowadzony przez Juliana Huxley’a, brata Aldousa Huxley’a, autora książki „Nowy wspaniały świat”. Był on zwolennikiem eugeniki i przeciwnikiem tradycyjnej religii. W transhumanizmie widział ideę, która jest w stanie ją zastąpić. Najsłynniejszym współczesnym transhumanistą jest wynalazca i pisarz Ray Kurzweil, głoszący rychłe nadejście tzw. technologicznej osobliwości, która radykalnie przyspieszy rozwój człowieka.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

Mjend

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 32 616 zł cel: 500 000 zł
7%
wybierz kwotę:
Wspieram