Dziś

Trzech rosyjskich dyplomatów opuści Polskę. MSZ zaniepokojony atakami cybernetycznymi

(Ambasada Rosji w Warszawie. Fot. Pawel Mamcarz / Forum)

Polska uznała za osoby niepożądane trzech pracowników rosyjskiej ambasady w Warszawie. Ministerstwo Spraw Zagranicznych zarzuca im działalność szkodliwą dla naszego państwa.

 

MSZ powiadomił w czwartek o wręczeniu ambasadorowi Federacji Rosyjskiej noty stwierdzającej uznanie za personae non gratae trzech dyplomatów z tego kraju.

 

„Podstawą takiej decyzji było naruszenie przez wskazane osoby warunków statusu dyplomatycznego oraz prowadzenie działań na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej” – głosi komunikat resortu polskiej dyplomacji.

„Polska w pełni solidaryzuje się z decyzjami podjętymi w dniu 15 kwietnia 2021 roku przez Stany Zjednoczone dotyczącymi polityki wobec Rosji. Wspólnie podejmowane, uzgodnione decyzje sojusznicze, to najbardziej właściwa odpowiedź na nieprzyjazne działania Federacji Rosyjskiej” – napisało Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

 

Także w czwartek nasz rząd odniósł się do sprawy prowadzonych na wielką skalę ataków hakerskich, będących powodem nałożenia przez USA na Rosję poważnych sankcji . „Polska przyjęła z dużym zaniepokojeniem informacje przekazane przez rząd USA w sprawie ataków cybernetycznych przeprowadzonych przez Federację Rosyjską z wykorzystaniem systemów i oprogramowania firmy Solar Winds Orion” – stwierdził MSZ.

„Skutki tych ataków sięgają poza USA i dotykają m.in. państw europejskich. Stały wzrost szkodliwych działań w cyberprzestrzeni zagraża bezpieczeństwu i stabilności funkcjonowania nie tylko poszczególnych podmiotów czy systemów wykorzystujących technologie cyfrowe, ale ma negatywny wpływ na społeczeństwa, gospodarki czy rządy wielu państw” – czytamy w informacji.

 

Źródło: Polsat News, Twitter

RoM

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(5)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie