Resort skarbu złożył IPN – owi trzy propozycje nieruchomości. Do jednej z nich instytut będzie mógł się przeprowadzić.
Prezes IPN, dr Łukasz Kamiński nie ukrywa, że najbardziej optymalne wyjście byłoby takie, gdyby IPN pozostał w swojej dotychczasowej siedzibie. Mimo, że za kilka dni spotka się z szefem spółki Ruch S.A. to jednak wynegocjowanie tej kwestii będzie niemożliwe. Spółka sprzedała bowiem budynek przy ul. Towarowej (siedziba IPN) prywatnej firmie.
Wesprzyj nas już teraz!
IPN o całe zamieszanie oskarża resort skarbu. To właśnie on miał nie wypełnić umowy jaką zawarł ze spółką Ruch S.A., czyli nie przekazał spółce nowej nieruchomości w zamian za tę, w której działa obecnie instytut.
Prezes Kamiński nie chce jednak komentować sprawy. Twierdzi, że IPN opracowuje raport na ten temat. Zaznaczył też, że resort skarbu mógł wykupić budynek za 30 milionów złotych. Zdaniem Kamińskiego minister miał zaproponować część kwoty, a resztę w ratach. Tymczasem ministerstwo broni się, że od samego początku deklarowało, iż nie posiada pieniędzy na taką transakcję.
W zamian za budynek przy ulicy Towarowej, resort skarbu zaproponował IPN – owi trzy nieruchomości. Chodzi o budynek przy ulicy Dominikańskiej 9 (dawna siedziba Techfilmu), przy ulicy Włoskiej 7 (lokal biurowy Agencji Rynku Przemysłu), oraz przy ulicy Twardej 44 (lokal należący również do ARP).
Źródło: Polskie Radio
ged