19 listopada 2017

Tusk na Twitterze o Polsce: strategia PiS czy Kremla?

(Donald Tusk, REUTERS/Ints Kalnins )

Donald Tusk w zdecydowanych słowach skomentował sytuację polityczną w Polsce, zaledwie w kilka dniu po przegłosowaniu w Parlamencie Europejskim rezolucji przeciw Warszawie.

 

„Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawiłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media – strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie” – napisał w niedzielę na Twitterze szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

 

Zarzut o to, że polski rząd wprowadza w życie strategię polityczną dyktowaną przez Rosję wywołał burzę. Do wpisu odniosła się premier Beata Szydło deklarując na Twitterze, iż Tusk „wykorzystując swoje stanowisko do ataku na polski rząd, atakuje Polskę”. Z kolei minister spraw zagranicznych, Witold Waszczykowski ocenił kąśliwie, że „ten wpis jest rozpaczliwym krzykiem frustracji”.

 

Tusk posłużył się Twitter, by skomentować zaogniający się spór z Ukrainą oraz rezolucję Parlamentu Europejskiego, która oskarża polski rząd o brak praworządności. Efektem rezolucji mogą być nawet sankcje nałożone na Polskę. Przeciwko rezolucji głosowali europosłowie PiS, SLD wstrzymało się od głosu, eurodeputowani PSL nie wzięli udziału w głosowaniu. Większość PO wstrzymała się od głosu, ale sześciu europosłów poparło ten dokument.

 

 

Źródło: tvpinfo.pl

ged

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie