19 stycznia 2017

Twitter jako narzędzie terroryzmu. Bliscy ofiar zamachów składają pozew przeciwko gigantowi

(Twitter)

Anne Cameron Cain i Beatriz Gonzalez, które straciły swoich bliskich w atakach terrorystycznych w Paryżu i Brukseli wystąpiły na drogę prawną przeciwko Twitterowi. Kobiety pozwały serwis za to, że pomaga dżihadystom z tzw. Państwa Islamskiego w planowaniu kolejnych zamachów i rekrutowaniu bojowników.

 

Sprawę opisał „The New York Times”. Poszkodowane kobiety to Beatriz Gonzalez – Nohemi, której córka zginęła w ataku terrorystycznym w Paryżu z 13 listopada 2015 roku. Z kolei Anne Cameron podczas ataku na lotnisku w Zaventem z 22 marca 2016 roku straciła męża i szwagierkę. W sumie w tych zamach zginęło jeszcze 159 innych osób, a ponad 600 zostało rannych.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Kobiety szukające sprawiedliwości uznały, że motywem ich działania nie jest chęć szukania winnych zaniedbań, ale troska o to, by podobne tragedie nie miały już miejsca. – Właśnie dlatego 9 stycznia złożyłyśmy federalny pozew cywilny w Południowym Dystrykcie Stanu Nowy Jork przeciwko Twitterowi za dostarczanie tzw. Państwu Islamskiemu wsparcia i środków, co doprowadziło do zamordowania Nohemi, Aleksandra i Saszy – podkreśliły.

 

Jak przyznały kobiety, decyzja nie była łatwa, bo same używają Twittera i uważają go za jeden z najbardziej efektywnych serwisów umożliwiających natychmiastowe komunikowanie się na całym świecie, niemniej jest on jednocześnie jednym z najbardziej preferowanych miejsc przez dżihadystów.

 

Terroryści wykorzystują bowiem Twittera do rekrutacji, planowania, niesienia zagrożeń i publikowania informacji o odpowiedzialności za zamachy. Już wcześniej przedstawiciele rządu krytykowali serwis za umożliwienie terrorystom dostępu do jego usług.

Dopiero w lutym 2016 roku Twitter oświadczył, że zagrożenie terrorystyczne uległo zmianom i w związku z tym dostosuje się do nowych realiów. Firma podała, że zawiesiła ponad 125 tysięcy kont od połowy 2015 roku z powodu „zagrożenia lub wspieranie aktów terrorystycznych”. Podjęto też współpracę z organami ścigania. Już w sierpniu Twitter potwierdził, że zablokował dodatkowe 235 tysięcy kont powiązanych z terroryzmem. Działania te ekserci uznali jednak za „niewystarczające i podejmowane zbyt późno”.

 

Źródło: interia.pl

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 32 431 zł cel: 500 000 zł
6%
wybierz kwotę:
Wspieram