20 lipca 2021

W ciągu ostatnich kilku dni Twitter zawiesił konta dwojga członków Partii Republikańskiej: Marjorie Taylor Greene oraz Declana O’Scanlona. Platforma społecznościowa zarzuciła politykom „naruszenie zasad”, które polegało na kwestionowaniu obecnej polityki antycovidowej.

 

Zasiadająca w amerykańskiej Izbie Reprezentantów Marjorie Taylor Greene w swoich wpisach „twierdziła, że szczepionki nie powinny być wymagane, a COVID-19 nie stanowi zagrożenia dla osób w wieku poniżej 65 lat, które nie są otyłe” – czytamy na portalu dorzeczy.pl. W reakcji Twitter zawiesił w poniedziałek konto polityk na 12 godzin, podczas których deputowana nie mogła publikować żadnych nowych postów. To już drugie zawieszenie konta Greene w tym roku, po tym, jak w kwietniu została ocenzurowana za podawanie informacji o oszustwach wyborczych podczas ostatniej kampanii prezydenckiej.

Wesprzyj nas już teraz!

W ostatni weekend wyciszone zostało również twitterowe konto republikańskiego senatora z New Jersey, Declana O’Scanlona. Tym razem powodem było opublikowanie przezeń wpisu krytykującego paszporty szczepionkowe i obowiązkowe zastrzyki przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. „Biorąc pod uwagę, że zmiażdżyliśmy Covida kombinacją naturalnej odporności i dobrowolnego szczepienia, nie ma powodu, aby ktokolwiek był zmuszany do przyjęcia szczepionki. Ograniczenia/mandaty/paszporty szczepionkowe są nieuzasadnione” – brzmiał wpis O’Scanlona. Choć senator zgodził się na usunięcie tweeta, co poskutkowało przywróceniem mu możliwości publikowania postów, to zaapelował do administracji platformy społecznościowej o publiczne przeprosiny i wyjaśnienie, co w jego opinii było problematyczne. Do tej pory nie doczekał się odpowiedzi.

Postępowanie Twittera w sprawie O’Scanlona skrytykowała lokalna komórka Partii Republikańskiej z New Jersey. – To przerażające tłumienie wolności słowa jest atakiem na naszą demokrację i jest nie do przyjęcia, jako zupełnie nieamerykańskie. Wzywam Twittera do natychmiastowego przywrócenia konta senatora Declana O’Scanlona – powiedział Republikanin Bob Hugin w sobotę, zanim Twitter przywrócił konto kongresmana. – Wyrażając sprzeciw wobec obowiązkowych paszportów szczepionek, senator O’Scanlon dał głos wielu mieszkańcom New Jersey, którzy mają uzasadnione obawy dotyczące prywatności i swobód obywatelskich, wymagając okazania dowodu szczepienia, aby uczestniczyć w codziennych czynnościach – dodał.

 

Źródła: dorzeczy.pl, nbcnews.com, patch.com

JSJK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(4)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie