10 czerwca 2021

Tydzień Życia i Wolności nie zatrzymuje się. Już dziś panel #Prawa i Wolności

Pandemia wywróciła nasze życie do góry nogami. W wielu aspektach życia ograniczone zostały nasze podstawowe prawa i wolności. Systematycznie rugowana jest rola Kościoła i wiary w społeczeństwie, zaniża się poziom polskiej edukacji, a nasza gospodarka ma się coraz gorzej.

Jak wyjść z pandemii, która przeorała nasze życie i postrzeganie rzeczywistości? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą uczestnicy Tygodnia Życia i Wolności – pierwszej w Polsce debaty poświęconej pandemii i jej skutkom – zorganizowanej przez Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi.

Sześć dni kongresu, podczas których wystąpi ponad 50 naukowców, publicystów i dziennikarzy, poświęcono sześciu zagadnieniom kluczowym dla funkcjonowania społeczeństwa z konserwatywnej i wolnościowej perspektywy.

Za nami już pierwsze trzy dni wydarzenia – panele #Kościół, #Edukacja i #Gospodarka. Teraz nadszedł czas na dzień poświęcony naszym prawom i wolnościom i to ich właśnie będzie dotyczył czwartkowy panel. Udział w nim wezmą m. in.: Paweł Lisicki (redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy”), mec. Jerzy Kwaśniewski (prezes Instytutu Ordo Iuris) i Kaja Godek (Fundacja Życie i Rodzina).

 

Poniżej prezentujemy szczegółowy plan czwartkowej sesji:

 

Godzina 18.00:

Wykład mec. Jerzego Kwaśniewskiego pt. „Regulacje czasu pandemii. Ocena konstytucyjna”

 

Godzina 19.00:

MEGA DEBATA

„Prawa i wolności obywatelskie w dobie koronawirusa”

Prowadzący: Łukasz Karpiel (zastępca redaktora naczelnego portalu PCh24.pl)

Uczestnicy: mec. Jerzy Kwaśniewski, Paweł Lisicki, Tomasz Rowiński, mec. Mateusz Wagemann, Paweł Ozdoba, Krzysztof Moszyński.

 

Godzina 20.30

Specjalne wydanie programu PRAWY PROSTY

Gościem Łukasza Karpiela będzie Kaja Godek.

 

Organizatorami Tygodnia Życia i Wolności są Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi oraz Stowarzyszenie „Polonia Christiana”. Partnerami wydarzenia są: Centrum im. Adama Smitha, Warsaw Enterprise Institute, Stowarzyszenie „Fidei Defensor”, Instytut Ordo Iuris, Młodzież Wszechpolska, Centrum Życia i Rodziny, Fundacja Pro – Prawo do życia, Fundacja Życie i Rodzina, Fundacja Koliber, wydawnictwo Esprit oraz Towarzystwo na rzecz Rozwoju i Inicjatyw Społecznych. Nasza redakcja sprawuje nad kongresem patronat medialny. Całość wydarzenia będzie transmitowana przez PCh24 TV!

Początek transmisji – czwartek, godz. 18.00

Zobacz także:

Trwa „Tydzień życia i wolności”. Zobacz najnowsze relacje VIDEO

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie