19 marca 2016

TYLKO U NAS! Marek Jurek: pracujemy nad ustawą o ochronie życia nienarodzonych

(fot. Bartosz Frydrych/FORUM)

Europoseł Prawicy Rzeczpospolitej, Marek Jurek poinformował podczas II Chrześcijańskiego Kongresu Społecznego, że jego partia pracuje nad ustawą chroniącą życie dzieci, które zostały poczęte w wyniku zastosowania procedury sztucznego zapłodnienia.

 

Marek Jurek odniósł się do wstrząsającego zdarzenia, do którego doszło w szpitalu im. Świętej Rodziny w Warszawie, gdzie lekarze pozwolili umrzeć dziecku, urodzonemu w wyniku nieudanej aborcji. – Wszystkie siły polityczne powinny potępić zbrodnię, do jakiej doszło w szpitalu na Madalińskiego – powiedział europoseł.

 

Wyślij list z apelem do Prokuratura Generalnego o osobisty nadzór nad śledztwem w sprawie śmierci dziecka w szpitalu im. Świętej Rodziny!

 

W opinii Jurka, politycy, którzy często powołują się na tzw. kompromis aborcyjny, zapominają o obowiązującym prawie, gdy zostanie ono złamane podczas wykonywania aborcji.

 

Marek Jurek zapowiedział również, że jego partia pracuje nad projektem ustawy chroniącej życie nienarodzonych dzieci, które pojawią się na świecie w wyniku legalnej w Polsce procedury in vitro.

 

 

Ged/luk

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie