13 lipca 2021

Uczestniczenie w życiu publicznym tylko dla zaszczepionych. Macron wygłosił orędzie do narodu francuskiego

(fot. POOL / Reuters / Forum)

W związku z rozprzestrzenianiem wariantu Delta koronawirusa, prezydent Francji Emmanuel Macron wygłosił w poniedziałek wieczorem orędzie, w którym przedstawił strategię walki z patogenem w najbliższych miesiącach. Wśród rozwiązań są m.in. obowiązkowe szczepienia i zakaz dostępu do istotnych sektorów życia publicznego bez paszportu covid.

Od 1 sierpnia szpitale, restauracje, kawiarnie, pociągi, autobusy, samoloty, centra handlowe wyłącznie dla osób z paszportem sanitarnym, czyli osób zaszczepionych. Niezależnie czy jest się pracownikiem czy turystą (…) Musimy działać natychmiast. Szczepić wszędzie i każdego. Im bardziej zaszczepimy, tym bardziej ograniczymy rozprzestrzenianie się wirusa – zapowiedział prezydent Francji. Obostrzenia dotyczyć będą zarówno klientów, jak i pracowników.

Obowiązkowe szczepienia musza być wykonane do 15 września. Dotyczą wszystkie osoby pracujące w służbie zdrowia i pomocy społecznej, mający kontakt z osobami słabszymi i starszymi. Po 15 września kontrole i poważne kary – powiedział.

Wesprzyj nas już teraz!

Natomiast dla osób, które szczepiły wcześniej (np. w styczniu) i mogą mieć odnotowany spadek poziomu przeciwciał, przewidziane są od 1 września ponowne szczepienia.

Po tym jak wczoraj o 20.00 prezydent Francji ogłosił wprowadzenie drastycznego reżimu sanitarnego, do szczepienia zapisało się 926 000 Francuzów.

 

Źródło: tvrepublika.pl

PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(53)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy