5 października 2017

Udaremniono kolejny zamach? Francuskie służby zabezpieczyły i rozbroiły ładunki wybuchowe

(FOT.REUTERS/Philippe Wojazer/FORUM)

„Sześć butli z gazem wyposażonych w zapalnik znaleziono w czwartek w XIX dzielnicy Paryża pod ciężarówką francusko-szwajcarskiego producenta cementu Lafarge” – poinformował dziennik „Sud-Ouest”. To już kolejne tego typu „znalezisko” odkryte w przeciągu ostatnich 7 dni w stolicy Francji.

 

Gerard Collomb, szef francuskiego resortu spraw wewnętrznych powiedział, że policja wszczęła śledztwo w tej sprawie. – Od początku roku doświadczyliśmy wielu ataków terrorystycznych, w których zginęło wiele osób. Wciąż jesteśmy w stanie wojny z terrorystami – podkreślił.

 

Z informacji opublikowanych przez francuską gazetę „butle z gazem wyposażone w zapalnik zostały znalezione w czwartek rano przez pracowników cementowni”. Teren został zabezpieczony przez saperów z centralnego laboratorium prefektury policji. Zdaniem dziennika „ładunek wykryty pod ciężarówkami nie ma nic wspólnego z tym odkrytym ostatnio w XVI dzielnicy Paryża”.

 

Od roku 2014, kiedy to Paryż przystąpił do koalicji krajów walczących z tzw. Państwem Islamskim Francja wielokrotnie stanowiła cel zamachów terrorystycznych. We wtorek parlamentarzyści Zgromadzenia Narodowego Republiki przyjęli projekt ustawy wzmacniającej bezpieczeństwo wewnętrzne i walkę z terroryzmem.

 

 

Źródło: tvp.info

TK

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie