16 stycznia 2013

Ukazał się nowy numer „Egzorcysty”

(fot. miesiecznikegzorcysta.pl)

Czy wampiryzm idzie w parze z satanizmem? Co kryje się pod nazwą Castle Party – subkulturowego festiwalu, jaki organizowany jest rokrocznie na zamku w Bolkowie na Dolnym Śląsku? Ile osób liczy dziś „wampiryczne podziemie”? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w najnowszym, piątym już numerze miesięcznika „Egzorcysta”.

Tematem przewodnim numeru jest wampiryzm. Grzegorz Fels w tekście „Ukryte życie wampira” opowiada o przerażającej modzie na wszystko, co „mroczne”, jaka zapanowała wśród młodzieży i dzieci. Działające także w Polsce grupy wampiryczne tworzą dziś „wspólnoty” na wzór rodziny. Na stronach internetowych jej członkowie udzielają sobie szczegółowych instrukcji na temat tego, jak zdobyć krew czy pozyskać stałego „dawcę”. „Trudno w to uwierzyć, ale w samej tylko Wielkiej Brytanii oficjalnymi członkami podziemnego wampirycznego bractwa jest już około trzy tysiące osób. Zbierają się oni raz w miesiącu wokół rozbitych w plenerze dużych namiotów, by odziani w czarne peleryny wzajemnie pić krew, bezpośrednio ze swoich ciał” – pisze Grzegorz Fels.

Wesprzyj nas już teraz!

Z kolei Małgorzata Nawrocka, pisarka i dziennikarka, w tekście „Piękna i Bestia. Wieczna miłość wampira” analizuje przyczyny międzynarodowej kariery sagi „Zmierzch”. „Powieść byłaby przecież bardzo porządna w przesłaniu, gdyby na jedno tylko przymknąć oko: że naturalnym ojcem wampirów i wilkołaków jest w tradycji mitów i kultury demon” – pisze autorka.

W numerze znaleźć można również arcyciekawe, choć brzmiące niewiarygodnie świadectwo Agnieszki Marii Dembek. Od 10 lat kobieta prowadzi walkę duchową, w której towarzyszy jej m.in. egzorcysta. Opisane przez nią przeżycia duchowe są przede wszystkim przestrogą dla osób świadomie bądź nieświadomie wkraczających na drogę zła. Mogą być również drogowskazem dla tych, którzy szukają wyzwolenia.

Najnowszy „Egzorcysta” drukuje także wywiad z o. Józefem Witko OFM, charyzmatykiem, znanym głównie z modlitw o uzdrowienie i uwolnienie. Zakonnik opowiada w nim o współpracy z Panem w procesie uzdrawiania ludzi. Wyjaśnia też, jak niebezpieczne może być rzucanie na kogoś przekleństw.

Z kolei w cyklu „Z perspektywy nieba” autorzy miesięcznika przybliżają postaci ojca Jeana Edouarda Lamy’ego, francuskiego kapłana żyjącego na przełomie XIX i XX wieku, nazywanego przez swego biskupa „drugim proboszczem z Ars”, oraz bł. ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. s. Faustyny Kowalskiej.

Polecam, zwłaszcza rodzicom, którzy w tzw. dobrej wierze serwują swoim dzieciom nieograniczony dostęp do internetu czy najnowsze osiągnięcia kultury – bądź w postaci literatury światowej, bądź udziału w festiwalach rzekomo promujących rodzimą tradycję.

Renata Ziomek

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 32 506 zł cel: 500 000 zł
7%
wybierz kwotę:
Wspieram