Według UNICEF prawo międzynarodowe wymaga od poszczególnych państw uznania prawa młodzieży do informacji i usług związanych ze zdrowiem reprodukcyjnym – także bez zgody rodziców. Przedstawiciele tej oenzetowskiej agendy stwierdzili w swoim ostatnim raporcie rocznym, że dokumenty ONZ wymagają zapewnienia dostępu do aborcji i antykoncepcji w okresie dojrzewania i wczesnej dorosłości.
UNICEF twierdzi tak pomimo, że żadne traktaty ONZ nie mówią explicite o nadaniu młodzieży tego typu praw. Nie ma na ten temat mowy w uchwalonej 20 listopada 1989 r.przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Konwencji Praw Dziecka. Twierdzenie o konieczności nadania osobom w wieku 10-19 lat prawa do edukacji seksualnej i „zdrowia reprodukcyjnego” (czytaj aborcji i antykoncepcji) jest nadinterpretacją traktatu ONZ. Co więcej zapewnienie tego prawa niezależnie od wiedzy rodziców kłóci się z twierdzeniami autorów raportu dotyczącymi roli rodziny.
Wesprzyj nas już teraz!
W raporcie UNICEF czytamy bowiem także m.in. o konieczności opieki rodziny nad niepełnosprawnymi dziećmi. Oenzetowska agenda zaleca usuwanie dzieci z instytucji, które są „marnymi substytutami życia rodzinnego” i wzywa do wspierania opieki opartej na rodzinie.
Jak czytamy w raporcie, jedynie w rodzinie niepełnosprawne dziecko otrzymuje „miłość, stymulację uczuciową, opiekę zdrowotną i możliwość uczestnictwa w życiu społecznym”, które chronią przed negatywnymi ekonomicznymi i społecznymi konsekwencjami niepełnosprawności. UNICEF wzywa do subsydiów, które miałyby równoważyć wysokie koszty opieki nad niepełnosprawnymi. Według autorów raportu prawo międzynarodowe nie wystarczy do pomocy niepełnosprawnymi dzieciom. Raport zwraca także uwagę na ekonomiczne problemy, z którymi wiąże się cierpienie dzieci. Np. 165 milionów dzieci na świecie jest stale niedożywionych, a ponad 100 milionów waży zbyt mało. Co roku 250 do 500 tysięcy dzieci jest zagrożonych ślepotą z powodu braku witaminy A. Tymczasem jej koszt to jedynie kilka centów na dziecko.
Siedziba United Nations Children’s Fund (Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci) mieści się w Nowym Jorku. Jak zauważa lifesitenews.com UNICEF powstał w odpowiedzi na kwestie takie jak głód czy choroby u dzieci. Jednak od 1986 r. przyjął podejście, w ramach którego koncentruje się głównie na kwestii ochrony wynikającej z Konwencji Praw Dziecka i oenzetowskich dokumentów broniących praw kobiet. W ramach oryginalnej interpretacji tych dokumentów, UNICEF propaguje zapewnienie młodzieży prawa do mordowania nienarodzonych, antykoncepcji oraz informacji na ich temat – pomimo, że takie „prawo niszczy instytucję rodziny.
Źródło: lifesitenews.com
Mjend